Liepājas teātra 105. sezona!

Liepājas teātra 105. sezona!

6 septembris, 2011

Liepājas teātris savu 105. sezonu, kuras devīze ir “Atgriešanās mājās” uzsāks 9.septembrī ar mūziklu “Vestsaidas stāsts”, taču pirmā pirmizrāde paredzēta 17. septembrī, kad skatītāju vērtējumam tiks nodota Reja Kūnija komēdija “Ģimenes lietas” Rolanda Augustina A. režijā.

Kopumā plānoti 7 jauniestudējumi.

Oktobrī pirmizrādes nav gaidāmas, lai labāk sagatavotos ilgi lolotam un gaidītam, šīs sezonas lielākajam notikumam – Kārļa Lāča un Jāņa Elsberga mūziklam „Pūt, vējiņi!”, pie kura intensīvs darbs norit jau gandrīz pusgadu, lai pilnībā pirms režisora Dž.Dž.Džilindžera ierašanās apgūtu muzikālo materiālu. „Pūt, vējiņi!” pirmizrāde paredzēta 11. novembrī.

Janvārī ar Laura Gundara lugas „Advents Silmačos” iestudējumu Liepājā debitēs Ģirts Ēcis (pirmizrāde 13. janvārī)  un arī 8. februārī paredzēta kāda debija, kad izrādi bērniem „Runcis Zābakos” pēc Šarla Pero pasakas motīviem iestudēs režisors Mārcis Lācis. Pašlaik sadarbībā ar dramaturgu Andri Kalnozolu tiek strādāts pie materiāla sagatavošanas.

Aprīlī teātrī gaidāmas divas pirmizrādes – pēc Leonīda Andrejeva lugas „Jekaterina Ivanovna” Dž.Dž.Džilindžera režijā taps bohēmiska melodrāma „Sods un noziegums” (pirmizrāde 5. aprīlī), bet Valda Lūriņa režijā muzikālā leģenda „Minhauzena precības” (pirmizrāde 21. aprīlī). Iestudējumam mūziku raksta Valdis Zilveris.

Un sezonas noslēgumā Juris Rijnieks veidos iestudējumu „Malēnieši” pēc Raiņa un Jēkaba Zvaigznītes darba motīviem, kurš pirmizrādi piedzīvos 15. jūnijā teātrī, bet to ir plānots iestudēt kā izrādi īpaši brīvdabai.