Liepājas teātra 117. sezona!

Liepājas teātra 117. sezona!

augusts 15, 2023
Liepājas teātra preses konference Rīgā 2023. gada 9. augustā

117. sezonā sagaidāmi 9 iestudējumi – 6 lielajā un 3 mazajā zālē, kā arī vairāki koncerti. Liepājas teātris akcentu licis uz latviešu dramaturģiju – tiek radītas gan jaunas lugas, gan izmantotas agrāk tapušās.

117. sezonu oficiāli atklās 22.septembrī, kad teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars” arī gaidāma pirmā jaunās sezonas pirmizrāde – „Svešā āda”, kas top pēc Daces Rukšānes atzinību ieguvušā romāna „Krieva āda”. Izrādē mātes un meitas attiecības un likteņus izdzīvos aktrises Inese Kučinska un Agnija Dreimane. Izrāde būs Ingas Krasovskas debija režijā dramatiskajā teātrī.

5. oktobrī, Liepājas teātrim turpinot bērnu izrāžu radīšanas tradīciju, Mārtiņa Kalitas režijā pirmizrādi piedzīvos iestudējums „Patakoļako un teātra visums”. Lugu par teātra puteklītes piedzīvojumiem sarakstījusi Rasa Bugavičute-Pēce, savukārt mūziku izrādei rada Renārs Kaupers.

Pirmā lielās zāles izrāde pieaugušajiem skatītājiem gaidāma 11. novembrī, kad Dmitrija Petrenko režijā pirmizrādi piedzīvos Ingas Ābeles luga „Jasmīns”. Par neatbildamu jautājumu – vai kaisle, kam mēs izvēlamies sekot, var dot dzīvību, vai arī tā var tikai nonāvēt.  Šī nav Petrenko pirmā sastapšanās ar dramaturģes daiļadi un jāsaka, ka izrāde top ar autores svētību, ko režisors saņēma pēc izrādes „Tumšie brieži” iestudēšanas Daugavpils teātrī. Galvenās lomas atveidos Kintija Stūre, Rolands Beķeris, Karīna Tatarinova un Edgars Ozoliņš.

Savdabīgi īpaša pirmizrāde gaidāma 7. decembrī teātra mazajā zālē  – uz patiesiem notikumiem balstīta  izrāde par Liepājas cietumā esošiem trim vīriešiem, kas nokļuva ieslodzījumā vēl būdami jaunieši. Viņu dzīvesstāstos empātiski un cieņpilni iejutīsies viņu vienaudži – jaunie Liepājas teātra aktieri. Izrāde “Gaišās naktis” būs horeogrāfes Kristīnes Brīniņas otrais radošais darbs, kas taps sadarbībā ar Liepājas teātra jaunajiem aktieriem.

17. februārī pirmizrādi piedzīvos iestudējums – dokumentāls varoņeposs, kā to nosaucis pats režisors, „Latviešu raķetes”, kuru gan raksta, gan iestudēs Regnārs Vaivars. 11 Liepājas teātra aktieri un 1 aktrise šajā izrādē interpretēs un atklas latviešu bobsleju tradīcijas un panākumu fenomenu.

16. martā pie skatītājiem nonāks Karīnas Lambēras romāna “Māja, kurā vīriešiem ieeja ir aizliegta” iestudējums, kuram gan dramatizējumu, gan režisiju veidos Dž.Dž.Džilindžers.

Aprīlī Liepājas teātrī pēc 3 gadu pauzes atgriezīsies režisors Valters Sīlis, iestudējot  Rasas Bugavičutes-Pēces īpaši radīto stāstu par tēva un meitas satikšanos izrādē „Tēvs”. Stāsts tiks izstāstīts kormūzikas pavadījumā un tā pirmizrāde paredzēta 13. aprīlī.

Maijā savu otroiestudējumu sezonā iestudēs Dmitrijs Petrenko, mazajā zālē interpretējot kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona lugu „Ziloņa dziesma” – kā saka režisors tas būs psiholoģisks detektīvs par bailēm un mīlestību – jo tās vienmēr atrodas viena otrai blakus. Pirmizrāde mazajā zālē 9. maijā.

Savukārt noslēdzošā sezonas pirmizrāde paredzēta 9. jūnijā, kad Liepājas teātrī pirmo reizi iestudēs režisors Jānis Znotiņš, veidojot izrādi „Mīlestības vārdā”. Izrāde taps sadarbībā ar režisora ilggadējo kolēģi un domubiedri dramaturģi Anci Muižnieci. Tā būs izrāde vidusskolas vecuma jauniešiem jeb sociālantropoloģisks detektīvs 16 +.