Liepājas teātrī ar melodrāmu „Advents Silmačos” debitēs Ģirts Ēcis!

Liepājas teātrī ar melodrāmu „Advents Silmačos” debitēs Ģirts Ēcis!

20 decembris, 2011

Lai arī pašlaik teātrī valda Ziemassvētku noskaņas un skatītājiem ik vakaru tiek piedāvāts izbaudīt svētku burvību koncertā „Apkārt pasaulei”, paralēli tiek strādāts arī pie jauna iestudējuma – Laura Gundara lugas „Advents Silmačos”. Ar šo iestudējumu Liepājas teātrī debitēs režisors Ģirts Ēcis.

Rūdolfa Blaumaņa luga “Skroderdienas Silmačos” jau kļuvusi par klasiku, kuru iemīļojuši skatītāji visā Latvijā un kura tiek iestudēta arvien no jauna. “Advents Silmačos” ir veidots kā turpinājums šai R. Blaumaņa komēdijai. L. Gundars rāda situāciju, kas notiek ar Silmaču mājas ļaudīm, kad nosvinētas kāzas, Aleksis dabūjies ar Elīnu, Zāra ar Joski un Antonija ar Dūdaru. Vai pēc tam seko mūžīgā laime?

Uz šo jautājumu atbildes meklē režisors Ģirts Ēcis, kurš iestudējumā nolēmis parādīt, kas notiek ar varoņiem trijās Ziemassvētku dienās, par laika nogriezni izvēloties laiku pirms 2. Pasaules kara, kad pasaulē vēl valdīja miers un pārticība. Lai arī jauniestudējums tiek veidots kā melodrāma, režisors uzsver, ka „gribas paturēt to dzīvīgumu un jestrumu, kas caurvij „Skroderdienas Silmačos”.

Pie iestudējuma veidošanas strādā arī scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Kristīne Abika, kustību konsultante Inga Raudinga, muzikālās partitūras konsultants Ilmārs Šlāpins.

Lomās: Armands Kaušelis, Signe Ruicēna, Laura Jeruma, Mārtiņš Kalita, Viktors Ellers, Kaspars Gods, Ilze Būde, Inese Jurjāne, Agnese Jēkabsone, Sandis Pēcis, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Everita Pjata un Anete Berķe.

Pirmizrāde paredzēta 13. janvārī.