Liepājas teātrī gaidāms ekskluzīvs Matīsa Kažas dokumentālās filmas “Klejotāji” seanss!

Liepājas teātrī gaidāms ekskluzīvs Matīsa Kažas dokumentālās filmas “Klejotāji” seanss!

28 februāris, 2020

Režisors Matīss Kaža janvārī pabeidzis darbu pie savas jaunākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas “Klejotāji’. Filma stāsta par trim filmas režisora vienaudžiem – divdesmitgadniekiem, kuri meklē savu vietu mūsdienu pasaulē, nododoties dažāda veida klejojumiem. Uz vienīgo seansu Liepājā ieradīsies arī filmas režisors, kuram pēc seansa skatītāji varēs uzdot savus jautājumus. Filmu iespējams noskatīties Liepājas teātrī 7. martā plkst. 19:00.

Biļetes iespējams iegādāties Liepājas teātrī un visās pārējās Biļešu Paradīzes kasēs, kā arī elektroniski: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena 5 eiro. Skolēniem, studentiem un pensionāriem, uzrādot apliecību, 4 eiro.

Veidojot trīs savu vienaudžu dokumentālos portretus, 24 gadus vecais režisors Matīss Kaža stāsta personīgu un jūtīgu stāstu par savu paaudzi – klejotājiem, kuri meklē vietu jaunajā un ne vienmēr izprotamajā pasaulē. Dejotāja Taņa pārvācas uz Misisipi štatu ASV, kur atrod mīlestību ratiņkrēslam piesaistītā basketbola trenerī, kurš ir par viņu vairāk nekā 20 gadus vecāks. Mobilo aplikāciju veidotājs Tomass pamet savu iepriekšējo dzīvi un kļūst par digitālo nomadu, atmetot ideju par pastāvīgu dzīvesvietu. Avangarda izdevējs Valters kolekcionē tualetes podus Latvijas simtgadei, performatīvos veidos mēģinot pārvarēt pagātnes traumu.

Filma “Klejotāji” tapusi trīs gadu laikā trīs valstīs – Latvijā, ASV un Japānā. Pēc starptautiski godalgotās filmas “Vienu biļeti, lūdzu!” (2017), šis nākamais jaunā režisora pilnmetrāžas darbs. Radošā komanda to raksturo kā jūtīgu, spēlfilmas formai pietuvinātu dokumentālo kino, kas pēta varoņu iekšējās pasaules un izjusti tēlo mūsdienu jauniešu pasaules redzējumu. Marta sākumā filmas galvenie varoņi ieradīsies Rīgā, kur tie piedalīsies dažādās ar pirmizrādi saistītās akcijās un īpašos seansos atbildēs uz skatītāju jautājumiem.

“Arī pašas filmas forma ir pielīdzināma klejojumam. Klejojumam pa īsiem mirkļiem, izvēlēm, kas veido mūsu dzīves, arī pa spēcīgām un pretrunīgām izjūtām. Filmas galvenie un arī otrā plāna varoņi ir man tuvi cilvēki – klasesbiedri, draugi, kolēģi, jaunie mākslinieki. “Klejotāji” nav tikai stāsts par jauniešiem mūsdienu nekontrolējamā progresa un globalizācijas laikmetā, patiesībā filmai vajadzētu būt aktuālai jebkuram skatītājam, kurš pieredzējis jaunībai raksturīgo sevis meklēšanas, identitātes veidošanās procesu,” filmu apraksta režisors Matīss Kaža.

Filmas “Klejotāji” režisors ir Matīss Kaža, operators Aleksandrs Grebņevs, montāžas režisore Gunta Ikere, komponists Toms Auniņš, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, producenti Una Celma un Matīss Kaža.
Matīss Kaža kino izglītību ieguvis Ņujorkas Universitātes Tiša mākslas skolā, zināšanas papildinājis Amerikas Kino institūtā Losandželosā. Jau studiju laikā uzņēmis savu pirmo pilnmetrāžas dokumentālo filmu Vienu biļeti, lūdzu! (2017), kas guvusi atzinību vairākos starptautiskos kinofestivālos. Šā gada beigās paredzēts laist klajā Kažas pirmo pilnmetrāžas spēlfilmu – vesternu Kur vedīs ceļš.

Studijās Fenixfilm un Deep Sea Studios veidoto filmu finansē Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, ALA Kultūras fonds un Latviešu fonds. Filma ir Latvijas, ASV un Zviedrijas kopražojums.

Informāciju sagatavoja Alise Podniece /filmas “Klejotāji” mārketinga koordinatore/