Liepājas teātrī top izrāde “Portreti. Vilki un avis”!

Liepājas teātrī top izrāde “Portreti. Vilki un avis”!

17 novembris, 2015

Pašlaik Liepājas teātrī strādā režisors Viesturs Meikšāns, iestudējot 19. gadsimta krievu dramaturģijas klasiķa un pamatlicēja Aleksandra Ostrovska lugu “Vilki un avis”. Šī ir režisora pirmā tikšanās ar A. Ostrovska daiļradi.

V. Meikšāna režijā top izrāde “Portreti. Vilki un avis”. Šādu nosaukumu režisors izvēlējies, jo iestudējums tiek veidots kā portretu galerija, kurā katrs portrets būs kā atsevišķa izrāde par katru no lugas tēliem. Un viņus visus vienos viena dilemma – kā lai dzīvo attiecībās ar cilvēkiem, ja cilvēks šajā pasaulē ir neizbēgami viens. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 27. novembrī.

Izputējusī muižas īpašniece Murzavecka ir gatava uz visu – gan izprecināt bagāto atraitni Kupavinu savas māsas dēlam Apolonam, gan viltot dokumentus, gan iesaistīties citos negodīgos darījumos. Viss notiek pēc viņas plāna, līdz brīdim, kad no pilsētas ierodas aprēķinātājs Berkutovs.

“Ostrovska lugās nav ārēja radikālisma, šokēšanas vai provokāciju. Viņš raksta episka miera piestrāvotas lugas, kurās dominē mīlestība pret cilvēkiem, par kuriem viņš runā. Tā būs pozitīva un dzīvi apliecinoša izrāde, kur galvenais konflikts būs starp patiesām emocijām un aukstasinīgu aprēķinu,” autora daiļradi un topošo iestudējumu raksturo V. Meikšāns.

Iestudējumā piedalīsies aktieri – Inese Kučinska, Edgars Ozoliņš, Anete Berķe, Everita Pjata, Ilze Trukšāne, Kaspars Gods, Kaspars Kārkliņš, Mārtiņš Kalita, Rolands Beķeris, Gatis Maliks.

Viesturs Meikšāns līdz šim iestudējis vairākas izrādes Valmierā un Rīgas teātros, taču šī būs viņa debijas izrāde Liepājā.

Kopā ar režisoru pirmo reizi Liepājā strādā arī pārējā radošā komanda – scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo un gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš.