Liepājas teātrī top līdz šim vēl neiestudēta luga

Liepājas teātrī top līdz šim vēl neiestudēta luga

24 novembris, 2009

Liepājas teātrī šajā sezonā pirmo izrādi iestudē režisors Rolands Augustins (Atkočūns) – pašlaik notiek mēģinājumi izrādei „BEIGTA BALLE”, kurai par pamatu ņemta krievu dramaturga Nikolaja Erdmana luga „Pašnāvnieks”. “Pašnāvnieks” ir viena no ievērojamākajām padomju laikā aizliegtajām lugām un viens no ģeniālākajiem krievu humora daiļdarbiem, kurā kopā savijies gan smieklīgais, gan cildenais. Stāsts ir par “mazo cilvēku”, kura nodomu izdarīt pašnāvību pārējie cenšas padarīt par žestu tikai un vienīgi savu interešu labad.

„Strādāt ir vienlaikus viegli un grūti, jo, tā kā luga Latvijā nekad nav iestudēta, nav ar ko salīdzināt. Luga ir ļoti aktuāla – tā būs komēdija, lai gan daudzas lietas, par kurām agrāk smējās, tagad ir kļuvušas par realitāti”, uzsver režisors R. Augustins (Atkočūns).

Galvenā varoņa – Jāzepa Podsekala lomā Edgars Pujāts, pārējās lomās – Inese Kučinska, Egons Dombrovskis, Leons Leščinskis, Anda Albuže, Anita Kvāla, Uldis Stelmakers, Jānis Dreiblats, Lelde Kaupuža, Zanda Štrausa, Kaspars Gods un Rita Krodere.

Pirmizrāde paredzēta 12. decembrī.