Liepājas teātrī top pirmais šīs sezonas jauniestudējums „STAVANGERA” (Pulp People)!

Liepājas teātrī top pirmais šīs sezonas jauniestudējums „STAVANGERA” (Pulp People)!

31 augusts, 2012

Pašlaik Liepājas teātrī notiek intensīvs darbs krievu režisora Konstantīna Bogomolova vadībā, jo jau pēc divām nedēļām, 14. septembrī, pirmizrādi piedzīvos izrāde „Stavangera” (Pulp People) pēc Marinas Krapivinas darba motīviem.

No oriģinālā pirmavota gan saglabāts tikai pats pamats un atsevišķi dialogi – režisora pārstrādātais materiāls tapis divu mēnešu laikā – mēģinājumu procesā – viņam veidojot atbilstošu tēlu katram aktierim.

„Ir reizes, kad oriģināllugu neaiztieku, bet bieži to pilnībā pārstrādāju. Ik rītu aktieri saņem papildinātu materiālu. Es saprotu, kāds būs iestudējums tikai tad, kad dzirdu aktierus izrunājam tekstu. Aktieri to lasa, es to mainu, papildinu, līdz dzirdu – jā, ir gatavs,” stāsta režisors.

Stāsts ir it kā pavisam vienkāršs. Izrādes centrā ir jauna sieviete Kristīne, kura tuvojas trīsdesmit gadu slieksnim un kura īsti vairs neredz jēgu ne savai kopdzīvei ar vīru, ne savai dzīvei vispār. Vēlēdamās izbaudīt ko jaunu, viņa dodas uz Stavangeru, lai tur satiktu interneta vidē iepazītu vīrieti Odu. Taču tā ir tikai stāsta virsčaula.

Aktieri uz skatuves atradīsies visu izrādes laiku. Nepārtraukti notiekot paralēlajai darbībai, tiks nojauktas jebkādas robežas – nebūs atšķirības starp Stavangeru un Kristīnes dzimto pilsētu, neatšķirsies dzīvokļi, mēbeles, tērpi un cilvēki. Izrāde tiek veidota dokumentālā kino manierē, fiksējot katra varoņa dzīvi. Ikvienam aktierim būs savs stāsts, kuru pastāstīt, sava vientulība, kuru izdzīvot.

Lomās: Laura Jeruma, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Kaspars Kārkliņš, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks, Signe Ruicēna, Everita Pjata, Viktors Ellers un Anda Albuže.

Konstantīns Bogomolovs pašlaik ir viens no spožākajiem jaunās paaudzes režisoriem Krievijā, kura darbi izpelnījušies augstu kritikas vērtējumu, lai arī mēdz būt diezgan provokatīvi. Ar viņa iestudējumu „Vecākais dēls” 2011. gadā tika atklāts festivāls „Zelta Maska” Latvijā. Režisors sadarbojies ar tādiem teātriem kā Maskavas Akadēmiskais Dailes teātris (МХАТ), Sanktpēterburgas Valsts teātris, O. Tabakova Maskavas teātris u.c. Šis ir pirmais režisora iestudējums ārpus Krievijas.

„Mans mērķis, veidojot iestudējumus, ir provocēt skatītājus – likt viņiem domāt un sajust, nevis sniegt atbildes. Es nekad neatbildu uz jautājumiem, par ko būs izrāde. Es nenorādu, kas ir labs un ļauns. Es strādāju tā, lai skatītājs iegūtu, ko jaunu. Domāju, ka būs interesanti,” tā K. Bogomolovs.

Mūsdienīgo skatuves noformējumu un aktieru vizuālo tēlu veidojusi scenogrāfe un kostīmu māksliniece Larisa Lomakina (Krievija).

Līdz 16 gadu vecumam – neiesakām!