Liepājas teātrī top vēl divi jauniestudējumi!

Liepājas teātrī top vēl divi jauniestudējumi!

8 oktobris, 2010

Liepājas teātrī oktobrī vien paredzētas trīs pirmizrādes – tikko, 7.oktobrī, ceļu pie bērniem un viņu vecākiem uzsāka Nezinītis, taču arī 20. un 21. oktobrī teātrī gaidāmas pirmizrādes.

Skatītājiem būs iespēja noskatīties divas izrādes ar jauno Liepājas teātru aktieru piedalīšanos – teātris repertuārā iekļāvis aktieru diplomdarba izrādes – Joza Gruša „MĪLA, DŽEZS UN VELNS” (pirmizrāde 20. oktobrī) un Tenesija Viljamsa „STIKLA ZVĒRNĪCA” (pirmizrāde 21. oktobrī). Abus iestudējumus veidojuši režisori Velta un Vītauts Anuži.

J. Grušs lugu „Mīla, džezs un velns” sarakstīja 1967. gadā – šajā pašā gadā luga pieredzēja arī savu pirmiestudējumu – tieši uz Liepājas teātra skatuves (režisors Andrejs Migla).

Lugas galvenā varone, septiņpadsmit gadīgā Beatriče, it kā ne ar ko neatšķiras no saviem vienaudžiem. Viņa dzīvo tādu pašu dzīvi – spēlē džezu kopā ar puišiem, dejo tvistu, vēro, kā viņi dzer un pārdzeras, dzird viņu rupjības, redz nelietības. Viņa vārtās tajos pašos dubļos, tikai dubļi Beatričei nelīp klāt. Atšķirībā no citiem jauniešiem, kuri, redzot apkārtesošos melus un liekulību, kļuvuši par ciniķiem un pat neliešiem, Beatriče nav zaudējusi ticību labajam, cerību pārveidot pasauli, glābt puišu dvēseles.

Režisori iestudējumu veidojuši kā muzikālu, traģisku komēdiju – mūziku radījis komponists Juris Kulakovs.

Lomās: Agnese Jēkabsone vai Everita Pjata, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Pēteris Lapiņš, Kaspars Kārkliņš, Viktors Ellers, Madara Melne, Ilze Jura, Signe Ruicēna, Rolands Beķeris, Mārtiņš Kalita, Anete Berķe, Ilze Būde un Laura Jeruma.

Tenesijs Viljamss ir viens no pasaules izcilākajiem dramaturgiem, sarakstījis vairāk nekā 30 lugas. Luga „Stikla zvērnīca” sarakstīta 1944. gadā un atnesa tās autoram pasaules slavu.

Amerikas pilsētas Sentluisas nomalē dzīvo Vingfīldu ģimene – Amanda un viņas divi pieaugušie bērni – Laura un Toms. Amanda dzīvo atmiņās par savu jaunību un par smalkiem pielūdzējiem – senu un ievērojamu plantatoru dzimtu atvasēm. Laura dienas vada klausoties skaņuplates stikla dzīvnieku figūriņu sabiedrībā – savā stikla zvērnīcā. Toms pēc darba bēg uz kino, jo tikai tur ir īstā dzīve, tur kaut kas notiek, viss pārējais apkārt ir pelēks un neinteresants. Un tad gluži kā no citas pasaules ierodas Džims…

Lomās: Anete Berķe vai Ilze Būde, Mārtiņš Kalita, Laura Jeruma un Pēteris Lapiņš.