Liepājas teātris viesosies Valmierā!

Liepājas teātris viesosies Valmierā!

7 februāris, 2012

Marta vidū Liepājas teātris dosies savās ikgadējās viesizrādēs uz Valmieru un piedāvās noskatīties izrādes „Runcis zābakos”, „Ragana” un „Šikās kāzas”. Liepājnieki Valmierā viesosies no 9. līdz 11. martam!

Mazākiem un lielākiem skatītājiem tiks rādīts pats jaunākais Liepājas teātra iestudējums – muzikāla izrāde „Runcis zābakos”, kuru iestudējis režisors Mārcis Lācis. Materiālam par pamatu ņemta Šarla Pero pasaka, bet to skatuves vajadzībām pielāgojis dramaturgs Andris Kalnozols; mūziku iestudējumam radījis Jēkabs Nīmanis.

Lai arī pasaka par viltīgo Runci sarkanajos zābaciņos, kurš palīdzēja savam saimniekam iegūt pili un princesi par sievu, ir zināma ikvienam, izrādes laikā varēs uzzināt arī daudz ko jaunu, piemēram, kāpēc karalim uz galvas aug cukurvate? Un kas ir interenetālā blenšana? Turklāt šī izrāde ir īpaša, jo līdzās aktieriem uz skatuves atrodas arī lelles, no kurām galvenā, protams, ir pats Runcis.

Lomās: Marģers Eglinskis, Kaspars Kārkliņš, Edgars Pujāts, Madara Melne, Gatis Maliks un Pēteris Lapiņš.

Izrādi iespējams noskatīties 9. martā plkst. 10:00 un 13:00, kā arī 10. martā plkst. 13:00.

9. un 10. martā plkst. 19:30 skatītājiem būs iespēja novērtēt pagājušās sezonas labāko iestudējumu – K. Šēnhera kaislības senlaiku garā „Ragana” Dž.Dž.Džilindžera režijā. Izrāde tika nominēta 2010./2011. gada „Spēlmaņu nakts” balvai 5 nominācijās – par šo iestudējumu labākās aktrises balvu saņēma Inese Kučinska. „Ragana” tika atzīta arī par pērnās sezonas labāko izrādi Nordea bankas lielajā skatītāju balsojumā.

Meža mājiņā savas dienas mierīgi un saskanīgi vada sieva (Inese Kučinska) un vīrs (Egons Dombrovskis). Viss, ko viņi vēlas, ir iegūt labklājību. Lai to izdarītu, vīrs tirgojas ar kontrabandas precēm. To uzzina jaunais robežsargs (Kaspars Gods), kurš nolemj vīru un sievu atmaskot. Lai to nepieļautu, vīrs mudina sievu robežsargu savaldzināt. Tas sievā atmodina tādas jūtas, par kuru esamību viņa agrāk nav nojautusi. Pamazām visi trīs tiek ierauti postošā kaislību virpulī, no kura izkļūt vairs nav iespējams.

Savukārt skatītājus, kuri iecienījuši komēdijas, īpašs saldais ēdiens gaida 11. martā, kad plkst. 13:00 vai 17:00 iespējams noskatīties izrādi „Šikās kāzas”. Tā ir Dž.Dž.Džilindžera iestudēta komēdija, kurā Liepājas teātra jaunie aktieri izspēlē situāciju kāzu rītā, kurā līgavainis pamostas gultā ar svešu meiteni – ne savu līgavu. Vai lēmums precēties ir bijis pareizs?

Lomās: Mārtiņš Kalita, Gatis Maliks, Signe Ruicēna, Agnese Jēkabsone, Anete Berķe un Ilze Būde.

Biļetes iespējams iegādāties Valmieras Drāmas teātrī, „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski – www.bilesuparadize.lv.

Biļešu cenas uz bērnu izrādi – Ls 4, uz izrādēm pieaugušajiem – no Ls 4 līdz Ls 7.