Liepājas teātris Ziemassvētku laikā piedāvās koncertu „Ziema Rožu laukumā”

Liepājas teātris Ziemassvētku laikā piedāvās koncertu „Ziema Rožu laukumā”

9 decembris, 2014

Ievērojot tradīcijas, Liepājas teātris arī šogad skatītājiem gatavo Ziemassvētku koncertu, lai radītu svētku atmosfēru gan liepājniekiem, gan pilsētas viesiem. Programmu sastādījis teātra muzikālais vadītājs Normunds Kalniņš un teātra direktors Herberts Laukšteins, kurš stāsta, ka koncerta nosaukums „Ziema Rožu laukumā” nav izvēlēts nejauši. „Ja pieņemam, ka Dievs ir Mīlestība, tad Dieva klātbūtne ir visspēcīgākā tur, kur satiekas iemīlējušies. Tas var notikt jebkur, bet katrā pilsētā ir kāda īpaša vieta, kur tas notiek visbiežāk, un līdz ar to Dieva klātbūtne tur ir visvairāk jūtama, vismaz tiem, kas tur gaida un satiek tos, kuri gaida. Rožu laukums – brīnišķīgs nosaukums! Ne mazāk skaists kā Svētās Sirds bazilika kāpnes Parīzē, Laimas pulksteņi Rīgā un Siguldā, bet Cēsīs, tāpat kā Liepājā, Rožu laukums… Te un daudz kur citur satiekas cilvēki, kuri ir tuvu Dievam, kuri mīl, cer un tic, ka pasaule ir laba, skaista un piepildīta ar piedošanu. Rožu laukums Liepājā ir dzīve un sapņi, patvērums no vientulības, jo te blakus ir veiksminieki un neveiksminieki, sapņotāji un pragmatiķi, bet pāri visam ticība, cerība un mīlestība.”

Par muzikālo skanējumu rūpēsies mūziķi Normunds Kalniņš, Dzintars Beitāns, Edgars Šmiukšis, Mārtiņš Bērtulis, Andris Alviķis un Marta Kauliņa.

„Šogad koncerta caurviju tēma ir Liepāja – tajā skanēs Liepājā dzimušu vai ar Liepāju cieši saistītu komponistu un izpildītāju dziesmas. Uz skatuves tik tiešām tiks uzburta Rožu laukuma atmosfēra – būs gan nopietni liriskas, gan rotaļīgākas un jautras dziesmas – tieši tik dažādas, cik dažādi ir liepājnieki. Lai padarītu koncertu krāsaināku, pirmajā daļā piedalīsies arī Bērnu un jauniešu radošās izaugsmes studija „Gaismiņa”, savukārt nedaudz apcerīgumu ienesīs aktrises Andas Albužes atziņas par dzīvi un mīlestību,” koncerta programmu raksturo N. Kalniņš.

Koncertā piedalīsies gandrīz visa Liepājas teātra aktieru trupa: Agnese Jēkabsone, Anda Albuže, Anete Berķe, Armands Kaušelis, Edgars Ozoliņš, Edgars Pujāts, Everita Pjata, Gatis Maliks, Ilze Jura, Inese Kučinska, Kaspars Kārkliņš, Laura Jeruma, Mārtiņš Kalita, Pēteris Lapiņš, Rolands Beķeris, Sandis Pēcis, Sigita Jevgļevska, Signe Ruicēna, Viktors Ellers. Vokālā pedagoģe – Ieva Dreimane.

Par vizuālo noformējumu un mākslinieku kostīmiem gādās Zigrīda Atāle, horeogrāfiju veidos Liene Grava. Kopumā notiks desmit koncerti, no kuriem pirmais paredzēts 18. decembrī.