“Mariači Ziemassvētki” Liepājas teātrī!

“Mariači Ziemassvētki” Liepājas teātrī!

13 decembris, 2023

Jau gandrīz 15 gadus Liepājas teātrī ik decembri notiek tradicionālie svētku koncerti – arī šogad skatītājus iepriecinās koncerts „Mājupceļš”, kurš no 16. decembra izskanēs 15 reizes, taču šogad teātris sagatavojis papildus pārsteigumu arī mazajiem skatītājiem, piedāvājot muzikālu svētku ceļojumu visai ģimenei „Mariači Ziemassvētki”. El-Panadero, El-Longo un El-Fato skatītājus Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars” gaidīs 22. un 28. decembrī.

No tāltālām zemēm, kur no sniega un sala nav ne mazākās miņas, Ziemassvētku brīnumu steidz meklēt viņi – neapturamie mariači El-Panadero (Rolands Beķeris), El-Longo (Hugo Puriņš) un El-Fato (Madara Kalna). Trīs aizrautīgie vīri par svētkiem zina vien tik daudz, ka kādam tie saistās ar dāvanu kalniem, kādam citam ar iespēju izēsties pēc sirds patikas, bet vēl kādam ar mūžzaļa, adataina kociņa rotāšanu, lai ap to tad visi vienotos kopīgās dziesmās.

Meklējot izdaudzināto svētku brīnumu te vienā, te citā punktā uz mūsu kopīgās planētas, mariači tiek ieputināti un iepūtināti pie mums, kur visiem viss beidzot top skaidrs – šī satikšanās jau arī ir viens īsts Ziemassvētku brīnums.

Uzticīgākie teātra skatītāji jautros mariači jau būs ievērojuši izrādē „Patakoļako un teātra visums”. Tieši pēc šī iestudējuma pirmizrādes radošajai komandai radās ideja ļaut mariači turpināt savus piedzīvojumus un pirmo reizi ne tikai ieraudzīt sniegu, bet arī atklāt svētku būtību.

„Krietnie mariači mums ir parādījuši, ka tad, ja tev ir prieks par to, ko un kā tu dari, tad ar šo prieku pilnīgi noteikti vajag un ir vērts dalīties; redzot aktieros šo prieku, mēs nolēmām radīt vēl vienu iestudējumu, kurā mariači no fona kļūst par galvenajiem izrādes varoņiem. Būs rotaļīgi, gaiši un priecīgi,” sola dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

Par mariači piedzīvojumu tapšanu rūpējas režisors Mārtiņš Kalita, komponists Renārs Kaupers, māksliniece Agnese Kaupere un video/gaismu mākslinieks Dainars Albužis.