Izrāde padevusies V.Sīlim netipiski poētiska un vietumis pat melodramatiska, kas nav slikti, bet, domāju, vienkārši apliecina aktieru mīlestību un cieņu pret savu pilsētu, valsti un humānu skatu uz pasauli, ko atzīst par svarīgu, sargājamu jebkurā laikā, telpā un apstākļos.

— Toms Čevers (“Liepāja – Latvijas galvaspilsēta”)

Mūžībā devies Andrejs Migla

Mūžībā aizgājis rakstnieks un Liepājas teātra bijušais galvenais režisors Andrejs Migla (30.11.1940. – 12.05.2021).

Līdz pēdējam brīdim aktīvs, radošu ideju pilns un darboties gribošs – tāds atmiņā paliks rakstnieks un režisors Andrejs Migla.

Režisors Liepājas teātrī ienāca uzreiz pēc Konservatorijas beigšanas. No 1968. līdz 1974. gadam bija arī teātra mākslinieciskais vadītājs. 60. gados iestudējis spilgtus, novatoriskus un principiāli nozīmīgus iestudējumus – B. Brehta „Māte”, E. Līva „Velnakaula dvīņi”, J. Gruša „Mīla, džezs un velns” un citus, tomēr visvairāk viņa vārds saistās kopā ar Imantu Kalniņu un viņu kopdarbā tapušajiem mūzikliem – pirmajiem Latvijā – „Trīs musketieri” un „Princis un ubaga zēns”. Mūzikli, kuros aiz romantiskā sižeta un demokrātiskās muzikālās formas tika ieslēpts spēcīgs protesta lādiņš.

Andrejam Miglam tuva bija arī rakstniecība, īpaši vēstures tēma. Par darbu „Kuršu vikingi” (kopā ar Valdi Rūmnieku) saņēmis Autortiesību bezgalības balvu. Veidojis grāmatas arī par Liepājas teātra aktieriem – „Kurzemes spraunās atštaukas” un „Mūsu Klaipēdas kursiņš”, kura dienasgaismu ieraudzīja vien pagājušogad. Savukārt šogad – pilsētas dzimšanas dienā – par radošuma un kultūras vērtību popularizēšanu šajā grāmatā un citos Liepājai nozīmīgos literārajos darbos, Migla saņēma „Gada liepājnieka” titulu.

Nozīmīgu ieguldījumu Andrejs Migla devis arī Latvijas Radioteātrim, kur dramatizējis un iestudējis daudzus darbus. Arī pagājušovasar, kad aktieri bija palikuši bez darba pandēmijas dēļ, radioteātrim tapa vairākas latviešu tautas pasakas Liepājas aktieru izpildījumā. Tās Latvijas Radio arhīvā iespējams noklausīties vēl joprojām!

Liepājas teātrim klāt režisors bija nepārtraukti – vācot materiālus grāmatām, piedaloties izrādēm veltītās diskusijās, daloties atmiņās par iestudējumiem, vai vienkārši apmeklējot pirmizrādes. Šobrīd Liepājas teātra aktieri gatavo koncertprogrammu, kurā izskanēs Imanta Kalniņa dziesmas, kas tapušas Liepājas teātra izrādēm. Andrejs tās klausīsies no mākoņu maliņas.

Lai vieglas smiltis!

Lai pievienot komentāru