Nodarbinātākā aktrise – Everita Pjata, spēlētākā izrāde – „Piafa”!

Nodarbinātākā aktrise – Everita Pjata, spēlētākā izrāde – „Piafa”!

16 jūnijs, 2015

Tāpat kā katru gadu, arī šai sezonai noslēdzoties, Liepājas teātra darbinieki tikās kopsapulcē, kurā tika izanalizēti aizvadītās sezonas rezultāti – noskaidrotas spēlētākās izrādes, nodarbinātākie aktieri, atzīmēti labie darbi utt.

Ieskaitot viesizrādes gan Latvijā, gan ārvalstīs, šosezon nospēlētas tieši 200 izrādes.

Visvairāk ticis spēlēts muzikālais dzīvesstāsts „Piafa” (režisore Laura Groza-Ķibere) – kopumā 17 reizes. Tam pa pēdām seko komēdija „Boeing, Boeing” (režisors Armands Zvirbulis) un izrāde bērniem „Bezgalīgo stāstu stāsts” (režisore Lelde Kaupuža), kas rādītas 15 reizes.

108. sezonas nodarbinātākā aktrise ir Everita Pjata, kura nospēlējusi 140 izrādes un piedalījusies 5 jauniestudējumos. Vēl vairāk par 100 izrādēm nospēlējuši arī aktieri – Kaspars Kārkliņš (135), Anete Berķe (133), Gatis Maliks (124), Mārtiņš Kalita (118), Rolands Beķeris (117), Agnese Jēkabsone (115), Signe Ruicēna (104), Ilze Jura (103) un Edgars Ozoliņš, kurš piedalījies 100 izrādēs.

Liepājas teātrim šī ir bijusi ļoti veiksmīga sezona – saņemtas 5 „Spēlmaņu nakts” (ieskaitot skatītāju simpātiju) balvas, aktieris Egons Dombrovskis kļuva par Harija Liepiņa balvas un Liepājas Kultūras balvas ieguvēju, iestudējums „Stavangera” (Pulp People) tika parādīts Starptautiskajā teātra forumā „TEART” Minskā u.c.

Pašlaik Liepājas teātra repertuārā ir 20 iestudējumi – vecākais no tiem tiek spēlēts jau kopš 2007. gada – tā ir izrāde bērniem „Sniegbaltītes skola”, kuru turpinās rādīt arī nākamajā sezonā. Šajā sezonā pēdējo reizi tika nospēlētas vairākas skatītāju iemīļotās izrādes, kas ilgstoši bija repertuārā, piemēram, „Hanana”, „Viss par vīriešiem” u.c.

Liepājas teātris savu 109. sezonu atklās 11. septembrī ar Ivana Turgēņeva lugas „Mēnesis uz laukiem” iestudējumu, pie kura vasarā darbu uzsāks režisors Konstantīns Bogomolovs.