“NoMadI” – starptautisks teātra festivāls bērniem un jauniešiem!

“NoMadI” – starptautisks teātra festivāls bērniem un jauniešiem!

10 maijs, 2010

Ar busu vai kājām, riteni vai vilcienu, ar klasesbiedriem vai ģimeni maija pēdējā nedēļā brauc skatīties teātri bērniem un jauniešiem Liepājā un Rīgā, kur norisināsies starptautiskais teātra festivāls “NoMadI”!

Festivāla nosaukums ietver sevī divas nozīmes.

Pirmkārt, “NoMadI” ir klejotāji un tieši tāpēc festivāla skatītāji tiks aicināti piedalīties aizraujošos iztēles ceļojumos izrādēs, kuras stāsta par tēmām, kas svarīgas ikvienam, neatkarīgi no vecuma.  Katra no festivāla izrādēm  var kļūt par sākuma punktu sarunām starp lielajiem un mazajiem skatītājiem, par ceļojumu vienam pie otra. Lai pastiprinātu klejošanas teātra “laukos” sajūtu, festivālā iekļautas dejas, jaunā cirka, drāmas, objektu, muzikālās, ēnu un improvizācijas izrādes.

Otrkārt, “NoMadI” nosaukumā ietverta vārdu spēle, kas norāda, ka tie, kas piedalās festivāla nav traki.  Varbūt tikai mazliet. Gan festivāla dalībnieki, gan organizatori tic, ka teātris spēj atrast mūsdienīgus un aizraujošus veidus kā sarunāties ar bērniem un jauniešiem.  Tāpēc katra no izrādēm piedāvās jaunu vai Latvijā neparastu izpratni par to, kas ir un kāds var būt teātris.

Festivālā piedalīsies vienpadsmit Latvijas un ārzemju profesionālie teātri ar dažāda žanra izrādēm cilvēkiem, kuri ir vai arī jūtas jauni.

Latviju festivālā pārstāvēs pagājušās sezonas labākā izrāde bērniem “Par mammām” (NT, rež. V. Sīlis) , fantāzija folkloras stilā “Velniņi” (Daugavpils teātris, rež. V. Jansons), objektu izrāde “Vasaras sala” (Nomadi, rež.Mārtiņš Eihe, Krista Burāne), ēnu spēles “7 dienas. Genesis” (rež. S. Didžus), zīmējumu teātris “7 pasakas par Ņukucīti” (rež. V. Klausītājs) un neatkarīgā teātra “Skatuve” izrādes jauniešiem – “Miskastes bērns” (rež. I. Lūsis) un “Klase – XX gs.” (rež. V. Lūriņš).

No Igaunijas pie mums viesosies jaunā cirka trupa OMAtsirkus ar izrādi, kurā spēlē jaunieši – “Aplis”. Aizraujošas un smieklīgas improvizācijas ar bērnu līdzatnestajām rotaļlietām izspēlēs Teater Isenkram (Norvēģija) aktieri izrādē “Leļļu uznāciens”.  Dāņu grupa  Batida rādīs muzikālu klaunādi “Uvertīra”. Savukārt deju trupa De Stilte no Nīderlandes aicina uz aizkustinošu dejas izrādi par trīs meiteņu draudzību un laukiem “Rotaļnieks”. Šo izrādi būs iespējams redzēt arī Rīgā 26.maijā Dailes teātrī.

Festivāla ietvaros notiks arī  starptautiska radošā darbnīca teātra profesionāļiem, kuras laikā tiks pētītas aizliegtās tēmas teātrī, kas domāts jaunākajai auditorijai, un veidotas starptautiskas radošās grupas tālāku ar skatuves mākslu saistītu projektu attīstībai. Darbnīcā piedalīsies teātra režisori, aktieri un dramaturgi no Latvijas, Igaunijas, Dānijas un Norvēģijas. Latvijas  topošie un esošie teātra profesionāļi vēl var paspēt pieteikties dalībai darbnīcā.

Ar festivālu “NoMadI” sāksies Liepājas svētki visai ģimenei “Lielmutis Fricis un Lielmute Marta” tāpēc, ja atbrauksiet uz Liepāju skatīties teātri, starplaikos starp izrādēm varēs paspēt piedalīties arī daudzos citos aizraujošos notikumos.

Festivālu organizē radošā apvienība “Nomadi” un Assitej Latvija.

Tuvāka informācija par festivāla programmu un izrādēm festivāla mājas lapā – www.nomadi.lv

Biļetes uz izrādēm Liepājā nopērkamas www.bezrindas.lv, Liepājas teātra kasēs un pirms izrādēm, bet uz deju izrādi “Rotaļnieks”, kas notiks Rīgā 26.05 plkst.19.00 Dailes teātrī – www.bilesuparadize.lv un citās Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās.

Ar festivālu “NoMadI” sāksies Liepājas svētki visai ģimenei “Lielmutis Fricis un Lielmute Marta”. Tāpēc tiem, kas šajā laikā ciemosies Liepājā būs iespēja daudz redzēt un piedalīties dažādos jautros pasākumos.

Festivālu atbalsta: LR Kultūras Ministrija, VKKF, Liepājas domes Kultūras pārvalde, Liepājas teātris, Liepājas Rotari klubs, Norvēģijas vēstniecība, Nīderlandes vēstniecība, Ziemeļu Kultūras punkts, Fazer, Līva, mammam.lv, satori.lv, Naba, Ir, Kursas laiks, Re Kurzeme.