Noslēgusies Liepājas teātra lugu konkursa 1. kārta

Noslēgusies Liepājas teātra lugu konkursa 1. kārta

11 decembris, 2019

Liepājas teātra izsludinātajā lugu konkursā noslēgusies pirmā no četrām kārtām, kurā autoriem bija jāiesniedz lugas izklāsts vienas A4 lapas formātā. Kopumā tika iesūtīti 52 lugu pieteikumi, no kuriem dalībai otrajā kārtā tika izvirzīti 14 autori, kurus Liepājas teātris ir informējis personīgi.

“Brīnišķīgi, ka uz lugu ideju konkursu ir atsaukušies gan jau labi zināmi, gan nekad nedzirdēti lugu autori, kuri pārstāv visdažādāko žanru darbus. Pēc pirmās atlases kārtas centāmies izvēlēties lugu idejas, kas atbilstu atšķirīgām mērķauditorijām, kā arī piestāvētu Liepājas teātra Mazās zāles konceptam, kas lielā mērā tomēr ir un paliek eksperiments! Autoru idejas atbruņo un apliecina, ka mūsdienu sabiedrībai rūp līdzās pastāvēšana, citādā pieņemšana, vientulības izbēgšana un šā mirkļa novērtēšana,” saka viena no žūrijas pārstāvēm – dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

Otrajā kārtā, kas risināsies līdz 2020. gada 31. janvārim, pretendenti aicināti iesniegt vienu lugas ainu latviešu un angļu valodās. Abas valodas nepieciešamas tāpēc, ka tās vērtēs un arī trešajā kārtā ar autoriem strādās vairāki Baltijas valstu dramaturgi – Marjus Ivaškēvičs un Tekle Kavtaradzi no Lietuvas un Mihkel Seeder no Igaunijas.

Atgādinām, ka lugu konkurss tika izsludināts ar mērķi veicināt jaunu latviešu oriģināldarbu radīšanu, kā arī oriģināldramaturģijas apriti starp Baltijas valstīm. Konkurss tiek organizēts četrās kārtās, tas sākās 16. oktobrī un noslēgsies 2020. gada aprīlī.

Lugu ideju konkursa nolikums pieejams ŠEIT!

Lugu ideju konkurss notiek sadarbībā ar nodibinājumu “Liepājas atklātais sabiedriskais fonds „Liepājas teātris”” un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.