Notiks Edītes Tišheizeres  grāmatas „Abpus rāmjiem: Sarunas par mākslu un dzīvi” atvēršanas pasākums!

Notiks Edītes Tišheizeres grāmatas „Abpus rāmjiem: Sarunas par mākslu un dzīvi” atvēršanas pasākums!

21 marts, 2014

Liepājas Universitātes Kurzemes Humanitārais institūts un Liepājas teātros aicina uz teātra pētnieces Edītes Tišheizeres grāmatas „Abpus rāmjiem: Sarunas par mākslu un dzīvi” atvēršanas pasākumu, kas notiks 2014. gada 26. martā pulksten 14.00 Liepājas teātra Šampanieša zālē.

Savā grāmatā E. Tišheizere risinājusi profesionālas un arī ļoti atklātas sarunas ar teātra režisoriem Oļģertu Kroderu, Feliksu Deiču, Baņutu Rubesu, ar aktieriem Juri Bartkeviču un Rihardu Rudāku, ar Liepājas Universitātes profesoru Jāni Menci un citiem. Grāmatā iekļauts arī Vēsmas Lēvaldes sarunas fragments ar O. Kroderu 2011. gadā.

Grāmatas atvēršanas svētkos skanēs Aleksandra Čaka dzeja Jura Bartkeviča un Leona Leščinska izpildījumā.

Būs iespēja iegādāties jauno grāmatu un saņemt pētnieces autogrāfu.

Edīte Tišheizere ir mākslas zinātņu doktore, viena no vadošajām teātra kritiķēm, Valmieras teātra Literārās daļas vadītāja, Kurzemes Humanitārā institūta pētniece un žurnāla „Teātra Vēstnesis” galvenā redaktore.Iepriekš- 2010. gadā- iznākusi viņas sadarbībā ar Zandu Borgu sarakstītā grāmata „Režijas virzieni un personības Liepājas teātrī”.

Jaunā grāmata tapusi un izdota ar Valsts pētījumu programmas „Nacionālā identitāte(valoda, Latvijas vēsture, kultūra un cilvēkdrošība)” atbalstu.

Grāmata iznākusi Liepājas Universitātes izdevniecībā „LiePA”, vadītāja- Inga Ronče, mākslinieks- Uldis Baltutis.