Operetes teātris viesosies Liepājā ar iestudējumu „SILVA. Čardaša karaliene”

Operetes teātris viesosies Liepājā ar iestudējumu „SILVA. Čardaša karaliene”

13 decembris, 2019

19. aprīlī plkst. 14:00 un 18:00 Liepājas teātrī būs iespējams redzēt opereti „SILVA. Čardaša karaliene”, kas ir vispopulārākā ungāru komponista, Vīnes operetes lielmeistara Imres Kālmāna (1882 – 1953) operete ar Leo Šteina un Bellas Jenbaha libretu. Jaunā iestudējuma darbība norisināsies ārpus vēsturiskā laika robežām, jo radošā komanda ļaujas Silvas iespaidīgā un patiesā rakstura dabai, kas ver plašu skatu un stāv pāri laikam. Galvenajā lomā – Anta Jankovska (soprāns/Itālija).

Operetes “SILVA. Čardaša karaliene” stāsts ir par divām pasaulēm, kas savijas divu mīlnieku – Silvas un Edvīna, stāstā. Silva Varesku ir pazīstama kabarē dziedātāja, kas savā būtībā ir pasaules vēriena māksliniece. Viņas iekšējā pasaule nepazīst robežas, viņas personība ir tik vilinoša un ugunīga, ka cilvēki viņas klātbūtnē ietekmējas un kļūst labāki. Viņa ar savu dvēselisko un patieso dabu aizdedzina. Šo un vēl citu īpašību dēļ Silvu iemīl princis Edvīns fon Liperts-Veilersheims, kuram ir paredzēta līgava no aristokrātiskās pasaules – viņa māsīca un bērnības draudzene Stasija. Silvas izvēle starp mākslu un mīlestību ir tik grandioza cīņa, ka palikt vienaldzīgam nebūs iespējams līdz pat operetei ierastajām laimīgajām beigām.

Skatītājus šajā jauniestudējumā sagaida nestandarta žanriskie risinājumi – operetes un kabarē dziedājumi, laikmetīgā cirka elementi, kā arī autentiska čigānu mūzika.

Operetes “SILVA. Čardaša karaliene” radošajā komandā darbojas režisors Juris Jonelis, diriģents Atvars Lakstīgala, horeogrāfe Ieva Kemlere, scenogrāfs Didzis Jaunzems un kostīmu māksliniece Elīna Milta-Niedrāja. Izrādes režisors Juris Jonelis izsakās tēlaini: “Ja Tev ir kuģis “Adrija”, Tu nevari ceļot pa iekšējiem ezeriem un upēm. Tev ir vajadzīgs okeāns! Silva ir kā šis prāmis “Adrija””.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm, uzrādot “3+ ģimenes karti”, studentiem, skolēniem, pensionāriem. Biļešu cenas no 12.00 līdz 28.00 eiro.

Informāciju sagatavoja:
Operetes teātra komunikācijas vadītāja Krista Tuča