Pēc 2 gadu pārtraukuma atgriežas mūzikls “Purva bridējs ugunī”

Pēc 2 gadu pārtraukuma atgriežas mūzikls “Purva bridējs ugunī”

10 marts, 2022

2019. gada septembrī Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvoja Kārļa Lāča un Regnāra Vaivara mūzikls „Purva bridējs ugunī”. Tas tika uzņemts ar ļoti lielu skatītāju atsaucību un līdz pavasarim tika spēlēts pilnībā izpārdotās zālēs. Izrāde tika  nominēta 2019./2020. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 3 nominācijās, balvu kā “Gada kostīmu māksliniece” saņēma Madara Botmane.

„Liepājas teātrī Regnāra Vaivara iestudētais mūzikls “Purva bridējs ugunī” par spīti daudzu elementu savijumam ir grods un neatslābstoši ekspresīvs stāsts par mīlestības neracionālo dabu,” pēc pirmizrādes rakstīja teātra kritiķe Vēsma Lēvalde.

Diemžēl pandēmijas dēļ iestudējuma spēlēšana tika atlikta uz ilgu laiku, taču tagad – pēc 2 gadu ilgas pauzes – iestudējums atgriežas uz teātra skatuves. Pirmā atkalsatikšanās ar skatītājiem notiks jau 1., 2., un 3. aprīlī.

“Rūdolfa Blaumaņa stāsts par Edgaru un Kristīni, manuprāt, ir latviešiem vislabāk zināmais no visiem stāstiem. Iespējams vienīgais, ko īsumā var izstāstīt jebkurš latvietis. Gribēju šo stāstu pastāstīt cilvēcīgāk,” veidojot iestudējumu teica R. Vaivars. “Šis nav stāsts par dzeršanas postu un aklu mīlestību. Tas ir stāsts par neremdināmām slāpēm. Un slāpstošie šeit ir visi, bez izņēmuma.” 

Iestudējumā piedalās 24 aktieri, bet galvenās lomas atveido Agnese Jēkabsone, Gints Grāvelis un Sandis Pēcis.

„Mana Kristīne ir dzīva, vienkārša un vitāla – viņa ir parasta sieviete, kas grib mīlēt. Ceru, ka mana Kristīne lauzīs un mainīs skatītāju priekšstatus par klasisko Blaumaņa Kristīni, esmu patiešām lepna ar savu varoni,” teikusi A. Jēkabsone. G. Grāvelis uzsvēris, ka viņa Edgaru raksturo „nepieradinātības un brīvības trakums, kur neeksistē ne rāmji, ne interesē, ko par visu padomās apkārtējie.” Savukārt Akmentiņa lomas atveidotājs S. Pēcis minējis, ka loma viņam ir “vājprātīgs izaicinājums, jo, lai arī reizēm, skatoties no malas, mūzikls liekas vienkāršs žanrs, taču patiesībā ir ļoti izaicinošs. Mūzika iestudējumam ir ļoti sarežģīta, bet stāsts – ļoti iedvesmojošs.”

Mūzika izrādē skan dzīvā izpildījumā, tās skanējumu nodrošina 6 mūziķi teātra muzikālā vadītāja Normunda Kalniņa vadībā.

Izrādi šosezon iespējams noskatīties arī 15. un 17. maijā, kā arī 1. un 2. jūnijā.