Pēdējo reizi iespējams noskatīties melodrāmu „Advents Silmačos”

Pēdējo reizi iespējams noskatīties melodrāmu „Advents Silmačos”

13 decembris, 2012

Ziemīgās noskaņās – 30. decembra vakarā – Liepājas teātris piedāvā skatītājiem noskatīties Laura Gundara melodrāmu „Advents Silmačos” Ģirta Ēča režijā. Iestudējums tiks spēlēts pēdējo reizi!

Dramaturgs Lauris Gundars radījis turpinājumu R. Blaumaņa lugai, dodot skatītājiem iespēju atkal satikties ar iemīļotiem tēliem – Dūdaru, Antoniju, Aleksi, Elīnu, Zāru, Joski un citiem. Savukārt režisora Ģ. Ēča skatījumā darbība notiek 1939. gada ziemā – trijās pirmssvētku dienās, kad mājās atkal sabraukuši skroderi, lai palīdzētu Silmaču mājas ļaudīm gatavoties Ziemassvētkiem. Un tā kā ir ļoti auksti – visu izrādes laiku uz skatuves patiešām snieg arī sniegs – galvenā darbība notiek pirtiņā, kurā lugas varoņi ieskrien, lai sasildītos, satiktos, draudzīgi aprunātos vai savērptu kādu intrigu. Taču skatītāji – paralēli darbībai pirtiņā – varēs vērot arī to, kas notiek sniegotajā Silmaču mājas pagalmā.

Vai Antonija ir laimīga kopā ar Dūdaru? Vai Ieviņa, Kārlēns un Rūdis vēl joprojām ir tikpat bezbēdīgi? Vai Joske pēc kāzām ar Zāru ir metis mieru lakatiņu tirgošanai?

Lomās: Armands Kaušelis, Signe Ruicēna, Laura Jeruma, Mārtiņš Kalita, Viktors Ellers, Kaspars Gods, Ilze Būde, Inese Jurjāne, Agnese Jēkabsone, Sandis Pēcis, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris, Everita Pjata un Anete Berķe.

Izrāde tikusi nominēta 2011./2012. gada “Spēlmaņa nakts” balvai 2 nominācijās – “Gada kustību mākslinieks” (I. Raudinga) un “Gada jaunā skatuves māksliniece” (A. Jēkabsone par Bebenes lomu).