Pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde “Pieci vakari”!

Pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde “Pieci vakari”!

1 marts, 2016

Sestdien, 26. martā, Liepājas teātrī pēdējo reizi būs iespējams noskatīties Aleksandra Volodina lugas „Pieci vakari” iestudējumu, kuru pirms diviem gadiem iestudēja Leons Leščinskis. Pēdējās izrādes vienmēr ir īpašas gan skatītājiem, gan aktieriem, kuriem tā ir iespēja atvadīties no saviem varoņiem.

Šī ir izrāde par mīlestību un tās sarežģītajiem līkločiem. Kā arī par to, ka cilvēki patiešām var atrast sevi tikai tad, kad vairs nebaidās mīlēt. Jo tieši tad izmainās viņu ikdiena. Izrāde par spēju būt pašiem, neatkarīgi no valdošā režīmā un citu priekšstatiem par veiksmīgu dzīvi. Noskaņu iestudējums, veidots reālpsiholoģiskā spēles manierē, kur pār ārējiem notikumiem daudz svarīgāka ir ikviena varoņa jūtu pasaule, jo tieši vienkārši cilvēki, viņu ikdiena un sajūtas ir gan autora daiļrades centrā, gan visvairāk interesējušas režisoru.

Režisors saglabājis Volodina doto laiku un vietu, izrādes darbība norisinās kādas ziemas piecos vakaros, kad pēc septiņpadsmit gadu ilgas prombūtnes Iļjins atgriežas Ļeņingradā, lai satiktu Tamāru. Iļjina un Tamāras sarežģīto mīlestības stāstu un atpakaļceļu vienam pie otra izdzīvo Egons Dombrovskis un Inese Kučinska.

Taču viņu smeldzīgais mīlestības stāsts nav vienīgais šajā iestudējumā. Jūtas uzplaukst arī starp diviem jauniešiem Slaviku un Katju (Edgars Ozoliņš – „Spēlmaņu nakts” nominācija „Gada aktieris otrā plāna lomā” un Anete Berķe „Spēlmaņu nakts” balva „Gada aktrise otrā plāna lomā”), kuri vērojot Tamāru un Iļjinu, cenšas nepieļaut viņu kļūdas, taču mīlestības ceļš ne vienmēr ir vienkāršs.

Izrādē piedalās arī Sigita Jevgļevska un Kaspars Kārkliņš.

„Šī luga ir spilgts piemērs, ka tieksme pēc ideāliem un ticība skaistajam var pacelt virs zemes – un mūsu merkantilajā realitātē, kur materiālās vērtības ir kļuvušas dominējošās, man ir svarīgi atgādināt, ka īstās ir sirds vērtības, ne materiālais stāvoklis,” veidojot iestudējumu stāstīja L.Leščinskis.