Pēdējo un 50. reizi tiks spēlēta drāma „Hanana”!

Pēdējo un 50. reizi tiks spēlēta drāma „Hanana”!

27 janvāris, 2015

Liepājas teātrī 5. februārī pēdējo reizi būs iespējams noskatīties izrādi „Hanana”, taču tā būs ne tikai pēdējā, bet arī jubilejas izrāde, jo tiks spēlēta 50. reizi! Pēdējās un jubilejas izrādes datums nav izvēlēts nejauši – Dž.Dž.Džilindžera iestudējums pirmizrādi piedzīvoja tieši pirms 5. gadiem 5. februārī.

„Izrāde „Hanana” tika iekļauta teātra Zelta fondā un ir ārkārtīgi nozīmīga teātrim, taču nekas nav mūžīgs, reiz katrai izrādei pienāk pēdējā reize,” saka teātra direktors Herberts Laukšteins.

Izrāde tika nominēta 6 „Spēlmaņu nakts” balvām, kā arī tika spēlēta festivālā „Zelta Maska” Maskavā. Iestudējumu gan Liepājā, gan Maskavā apmeklēja tās autors Germans Grekovs, uzsverot, ka „skatoties izrādi, aizmirsu, ka pats esmu šo lugu uzrakstījis. Nesaprotot ne vārda, sapratu visu. Šī tiešām ir izcila izrāde!”.

Iestudējumu klātienē līdz šim noskatījušies vairāk kā 17 500 skatītāju, tas ticis rādīts visā Latvijā, piecas reizes viesojoties Rīgā vien, taču iestudējums izpelnījies ne tikai skatītāju mīlestību, bet arī lielu kritiķu uzmanību.

„„Hanana” Liepājā ir tieši pārsteigums, kas provocē negaidītas intelektuālas un emocionālas reakcijas, kas nebūt nebeidzas, priekškaram aizveroties,” teikusi Henrieta Verhoustinska.

„To, ka režisoram, kuru pazīstam kā ironijas, kiča un seksuālu spēlīšu meistaru, pieticis drosmes iestudēt šādu lugu un tieši šādi, ļaujoties vienkāršai cilvēcībai un dziļam līdzpārdzīvojumam, vērtēju ļoti augstu,” akcentējusi Guna Zeltiņa.

„Izcils teātra darbs, kas valdzina ar saliedēto aktieru ansambli, kurš perfekti īsteno traģikomisku spēles stilu, ar bezbailīgu iedziļināšanos dzīves šausmās, ar spēju just līdzi visneaizsargātākajam,” vērtējusi Silvija Radzobe.

Rudens. Ziema. Pavasaris. Vasara. Kādas dziļos laukos mītošas ģimenes stāsts viena gada garumā. Un kā ikvienā ģimenē – arī šajā – tās locekļi cenšas saprasties savā starpā, kā nu prot. Izrādes centrā ir Ausma – sieviete, kuras rīcību nosaka sirds, ne morāles likumi, un spēja dzīvot tālāk, lai notiktu, kas notikdams.

Aktrise Inese Kučinska jaunākajā žurnāla „Teātra Vēstnesis” numurā atzīst: „Nav daudz tādu lomu, kā Ausma, kurās tev ir simt procentu pārliecība par to, ko tu dari. Jau kuro sezonu spēlējam šo izrādi, tas notiek arvien retāk, bet uz skatuves ir pilnīgi maģiska sajūta, tas organisms ir tik dzīvs, ka katru reizi tas notiek tik ļoti pa īstam un katru reizi nāk klāt kaut kas jauns.”

Šis iestudējums nebūtu varējis notikt bez jums – skatītāji, tāpēc būsim kopā ar aktieriem arī šajā jubilejas un pēdējā „Hananas” izrādē!