“PIAFA” nominēta Dienas Gada balvai kultūrā 2013!

“PIAFA” nominēta Dienas Gada balvai kultūrā 2013!

6 janvāris, 2014

Š.g. 2.01. laikrakstā Kultūras Diena un Izklaide (KDI) publicētas Dienas gada balvas kultūrā 2013 nominācijas. Dienas gada balvai kultūrā tiek izvirzīti kvalitatīvi un pārsteidzoši mākslas fakti. Balvai izvirzīta arī izrāde “PIAFA”, kuru iestudējusi režisore Laura Groza Ķibere.

“Tikai retos gadījumos biogrāfiskais žanrs un nolūks “pielaikot” leģendas ādu nekļūst par lamatām tās autoriem. Šis ir viens no tiem laimīgajiem gadījumiem. Veiksmes pamatā gan nav kāda sagadīšanās vai sakritība, bet aktrises Agneses Jēkabsones, šķiet, līdz šūnu līmenim rūpīgais, virtuozais un pašaizliedzīgais iedvesmas darbs. Pārliecinoši un saviļņojoši,” minēts laikrakstā.

No 2. janvāra līdz 2. februārim arī portāla www.diena.lv apmeklētājiem ir iespējams nobalsot par spilgtākajiem kultūras dzīves notikumiem 2013. gadā un tādā veidā noteikt tautas balsojuma favorītus. Balsot iespējams vienreiz dienā par vienu nominantu katrā kategorijā. BALSOT VARI ŠEIT!

Nominācijas izvirza īpaši izveidota žūrija: kinokritiķe Dita Rietuma, muzikoloģe Inese Lūsiņa, teātra un kino kritiķis Normunds Naumanis, pielikuma Kultūras Diena redaktore Undīne Adamaite, Dienas kultūras un popkultūras žurnālists un redaktors Jegors Jerohomovičs, literatūras kritiķe Ieva Kolmane un mākslas kritiķis Vilnis Vējš.