Piedāvājam skolēniem radošās nodarbības par teātra procesiem!

Piedāvājam skolēniem radošās nodarbības par teātra procesiem!

8 oktobris, 2015

Liepājas teātris jau ilgstoši sadarbojas ar pilsētas un rajona izglītības iestādēm, piedāvājot skolēniem izrādes noskatīties izdevīgos laikos, atlaides uz iestudējumiem u.tml. Uzsākot jauno teātra sezonu, teātris ir uzsācis jaunu sadarbības modeli ar skolām, cenšoties vēl vairāk nostiprināt saikni ar skolēniem un skolotājiem.

13. un 14. oktobrī plkst. 13:00 Karjeras dienu ietvaros Liepājas teātra Šampanieša zālē tiks rīkotas nodarbības „Ikviens ir teātris, arī Tu!”. Uz abām nodarbībām tiek gaidīti 5. līdz 12. klases skolēni. Nodarbība ir bez maksas, tās garums ir viena stunda. Tā kā vietu skaits ir ierobežots (nodarbība paredzēta 40 skolēniem), to var apmeklēt, iepriekš piesakoties Liepājas teātra mājas lapā (līdz 10. oktobrim). Pieteikties vari ŠEIT!

Nodarbībā paredzēta teātra prezentācija, kā arī pamatinformācija par to, kā top luga u.tml. Nodarbību vadīs dramaturģe Rasa Bugavičute.

„Mērķis šādām tikšanās reizēm ir ļaut skolēniem un jauniešiem iepazīt skatuves dzīvi no otras puses, iedziļināties teātra procesos no pašiem pirmsākumiem, tādējādi gūstot lielāku priekšstatu, kāpēc arī viņiem nepieciešamas literatūras un citas ar teātra nozari saistītās zināšanas,” nodarbību mērķi raksturo Liepājas teātra mārketinga direktore Jevgenija Skoraja.

Savukārt ikviens skolotājs, sazinoties ar J. Skoraju vai R. Bugavičuti, var pieteikt savu klasi nodarbībai savā skolā un uzzināt ko vairāk par teātrī notiekošiem procesiem.

Pašlaik tiek piedāvātas vairākas sarunu tēmas, no kurām skolotāji un skolēni var izvēlēties sev vēlamākās, piemēram, kā top dramaturģija, lugas analīze teātrī, ceļš no lugas materiāla līdz iestudējumam, mērķauditorijas izvēle u.c.

5.oktobrī šo iespēju kā pirmie izmantoja DALP 5. vidusskolas 10.b klases skolēni.