Pirmizrāde laikmetīgajai melodrāmai par Lukrēciju Bordžiju!

Pirmizrāde laikmetīgajai melodrāmai par Lukrēciju Bordžiju!

17 aprīlis, 2013

Šo piektdien, 19. aprīlī, Liepājas teātrī pirmo reizi priekškars vērsies Viktora Igo melodrāmai „Lukrēcija Bordžija”, kurai laikmetīgus vaibstus piešķīris režisors Dž.Dž.Džilindžers.

Franču romantisma autora Viktora Igo melodrāma „Lukrēcija Bordžija” ir šaušalīgi fascinējošs stāsts par vēstures visintriģējošāko un valdzinošāko sievieti. Tāpēc, ka par šo femme fatale ir zināms tik maz, viņas vārdu apvij tumšu noslēpumu aura, baumas par neskaitāmām indēšanām un slepkavībām. Bet kas notiek tad, kad aukstasinīgās indētājas sirdī uzplaukst romantiskas jūtas? Vai tās spēs atmaidzināt sievietes sirdi un līdz ar to mainīt vēstures gaitu?

Gan viņas dzīves laikā, gan pēc nāves tiek lauzti šķēpi par Lukrēcijas personību – kas viņa īsti ir? Savas ģimenes sliktās slavas un intrigu upuris vai nežēlīga slepkava?

„Manī karo labais eņģelis un ļaunais dēmons, bet man šķiet, ka eņģelis drīz uzvarēs. Es neesmu nākusi pasaulē, lai darītu ļaunu, tagad es to jūtu vairāk nekā jebkad agrāk. Mana ģimene ir mani padarījusi par to, kas es esmu,” izrādes gaitā teiks pati Lukrēcija, kuru iestudējumā atveidos aktrise Signe Ruicēna.

Iestudējumā piedalās arī aktieri – Kaspars Gods, Mārtiņš Kalita, Egons Dombrovskis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Rolands Beķeris, Viktors Ellers, Kaspars Kārkliņš, Agnese Jēkabsone, Everita Pjata, Anete Berķe, Ilze Būde, Laura Jeruma un Ilze Jura.

Izrādei tapt palīdzējusi radošā komanda – scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Izrādi iespējams noskatīties arī 20. aprīlī, kā arī 14. un 29. maijā.

Foto – Ziedonis Safronovs
[nggallery id=76]