Pirmizrādi piedzīvo režisora Konstantīna Bogomolova izrāde „Mans Blasters ir izlādējies”

Pirmizrādi piedzīvo režisora Konstantīna Bogomolova izrāde „Mans Blasters ir izlādējies”

17 aprīlis, 2015

17. aprīlī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvo krievu režisora Konstantīna Bogomolova izrāde „Mans Blasters ir izlādējies”, kurai viņš pats ir arī teksta autors. Sadarbībā ar scenogrāfi un kostīmu mākslinieci Larisu Lomakinu tapusi izrāde, kuru veido vairāk nekā 20 dažādi stāsti par cilvēku būtību, mīlestību, dzīvi un nāvi.

Izrādē piedalās aktieri Gatis Maliks, Inese Kučinska, Kaspars Kārkliņš, Agnese Jēkabsone, Ģirts Lukevics, Mārtiņš Kalita un Everita Pjata, kura, lūgta raksturot iestudējumu, teikusi, ka „Blasters ir fantastisks ierocis no filmas „Zvaigžņu kari”, taču izrādē tas kļūst daudznozīmīgs, jo katru stāstiņu var uzlūkot kā pie deniņiem pieliktu ieroci”. Tā kā stāstos tiek risināti mūžīgie jautājumi, nekad nevar zināt, kad tas izšaus, atkarībā no cilvēka noskaņojuma vai dzīves situācijas, katram tas var trāpīt savā laikā.

Lai arī iestudējumā daudz tiek runāts par nāvi, tas nav tikai drūms, bet vietām arī ironisks, dramatisks, fantastisks un smieklīgs.

Iestudējumā skarto tēmu dēļ, tam ir vecuma ierobežojums – teātris neiesaka šo iestudējumu apmeklēt skatītājiem, kuri ir jaunāki par 16 gadiem.

Iestudējumu iespējams noskatīties vēl arī 18. aprīlī, 6. maijā un 5. jūnijā, kā arī 20. maijā Rīgā – Latvijas Nacionālajā teātrī „Latvijas izrāžu skates ietvaros”, kur to kopā ar skatītājiem vēros arī ārvalstu kritiķi.

 

Foto – Ziedonis Safronovs

[nggallery id=102]