Pirmizrādi piedzīvos melodrāma „Lielais Getsbijs”

Pirmizrādi piedzīvos melodrāma „Lielais Getsbijs”

14 maijs, 2014

Jau piektdien, 16. maijā, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos pēdējais šīs sezonas jauniestudējums Dž.Dž.Džilindžera režijā – bulgāru dramaturga Hristo Boičeva melodrāma „Lielais Getsbijs”, kas tapusi pēc Frensisa Skota Ficdžeralda pasaulslavenā romāna. H. Boičevs darbu pielāgojis skatuves vajadzībām, taču ikviens skatītājs darbā atpazīs F.S.Ficdžeralda rokrakstu un noskaņu.

20. gadsimta 20. gadi bija īpašs laiks – laiks, kad tikko bija beidzies Pirmais pasaules karš; viss, ko šajā laikā vēlējās cilvēki, bija aizmirst kara drūmo noskaņojumu un ļauties uzdzīvei un dažnedažādām baudām. Tieši par šādiem cilvēkiem lielākoties savos darbos runājis Ficdžeralds, akcentējot viņu bagātību, dīkdienību, vēlmi pēc izpriecām un absolūtu bezmērķīgumu. Šādi – jauni, skaisti un bagāti – ir arī Deizija un Toms Bjūkeneni (Anete Berķe un Kaspars Gods), kas savu dzīvi vada pārticībā, regulāri apmeklē vai paši rīko dažādas ballītes un ne par ko daudz neprāto, līdz brīdim, kad Deizijas dzīvē atgriežas Džejs Getsbijs (Edgars Pujāts). Lai arī viņš strauji guvis panākumus un labklājību, Getsbijs ir vienīgais, kurš skaidri zina savu mērķi – atgūt Deizijas sirdi, jo tieši Deizija ir sieviete, kuru viņš pirms vairāk nekā pieciem gadiem noskūpstījis un nav spējis aizmirst.

Šī būs izrāde par sapņiem, ilgām un jūtām, kurām laiks neko nav spējis padarīt; atklāts paliek tikai jautājums, vai patērētāju sabiedrībā šādai mīlestībai vēl būs vērtība?

Izrādē piedalās arī aktieri – Egons Dombrovskis, Signe Ruicēna, Edgars Ozoliņš, Ilze Jura, Everita Pjata, Laura Jeruma, Leons Leščinskis, Kaspars Kārkliņš, Rolands Beķeris.

Kopā ar režisoru pie iestudējuma strādājusi viņa ierastā komanda – scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Inga Krasovska un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Lugu tulkojis Ilmārs Šlāpins.

Izrādi iespējams noskatīties arī 20. un 31. maijā, kā arī 14. jūnijā, kad paredzēts slēgt Liepājas teātra 107. sezonu.