Pirmizrādi piedzīvos muzikāla izrāde bērniem „Pelnrušķīte”

Pirmizrādi piedzīvos muzikāla izrāde bērniem „Pelnrušķīte”

17 oktobris, 2012

Mazajiem skatītājiem vēl tikai pavisam nedaudz jāpaciešas – jau piektdien, 19.oktobrī, uz Liepājas teātra skatuves sāks notikt brīnumi – pirmizrādi piedzīvos muzikāla, krāšņa un sirsnīga izrāde bērniem „Pelnrušķīte”.

Pelnrušķīte ir labsirdīga, sešpadsmit gadus jauna meitene, kurai vairāk par visu garšo saldējums un kura vairāk par visu grib nokļūt ballē, jo viņai tik ļoti patīk dejot. Taču ceļā Pelnrušķītei stājas pamāte un abas izlutinātās pusmāsas Anna un Marianna, liekot viņai darīt darbu pēc darba, izdomājot visdažādākos iemeslus, lai tikai Pelnrušķīte netiktu uz pili un nesatiktu princi. Taču tad parādās labā Feja.. Un brīnumi var sākties!

„Pelnrušķīte” ir klasiska izrāde bērniem – muzikāla un koša, ar balles dejām un garām, skaistām kleitām. Tā vienkārši ir izrāde, kuru savādāk nedrīkstēja iestudēt, jo ir lietas, kuras ir vērtība pašas par sevi,” akcentē režisors Leons Leščinskis. Viņš arī piemin, „ka pasakas ir jālasa visu mūžu. Tajās ir iekodētas pašas svarīgākās lietas dzīvē – ka labs ir labs, ļauns ir ļauns un ka labais notiek, ja tam ticam”.

Pelnrušķītes lomā – Laura Jeruma; pārējās lomās – Edgars Ozoliņš, Sigita Jevgļevska, Kaspars Gods, Anete Berķe, Ilze Jura, Marģers Eglinskis, Anda Albuže, Gatis Maliks, Pēteris Lapiņš, Aivars Kalnarājs un Ģirts Lukevics.

Kopā ar režisoru izrādes veidošanā piedalījās arī scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Zigrīda Atāle, komponists Oleksijs Demčenko, horeogrāfe Santa Grīnfelde, dziesmu tekstu autors Ēriks Vilsons un gaismu mākslinieks Mārtiņš Jansons.

Kā uzsver režisors,„izrāde, protams, ir bērniem, bet arī viņu vecākiem būs interesanti, tāpēc gaidām ikvienu.”