Pirmizrādi piedzīvos stāsts par kādu mīlestību „Trīs draugi”!

Pirmizrādi piedzīvos stāsts par kādu mīlestību „Trīs draugi”!

25 aprīlis, 2012

Jau ceturtdien, 26. aprīlī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Ē.M.Remarka stāsts par kādu mīlestību 3 cēlienos „Trīs draugi” Valda Lūriņa režijā. Romāna dramatizējumu veidojis Jānis Jurkāns.

Izrādes centrā ir trīs jauni puiši, kas pārdzīvojuši karu – Roberts (Sandis Pēcis), Gotfrīds (Edgars Ozoliņš) un Oto (Kaspars Kārkliņš), kas dienas vada, pelnot sev iztiku, strādādami auto darbnīcā, bet vakaros dodas uz kafejnīcu „Internacionāle”, kur, dzerot rumu, cenšas aizmirst pārdzīvotās kara šausmas. Kad Roberta dzīvē ienāk Patrīcija (Anete Berķe), puišu draudzība neizjūk – tā kļūst tikai stiprāka. Patrīcija izmaina ne tikai Roberta, bet arī pārējo puišu dzīves. Īsta draudzība un patiesa mīlestība ir šī iestudējuma atslēgas vārdi.

„Starp Robertu un Patu pastāv ļoti neparasta mīlestība, jo viņi paši ir neparasti,” saka režisors V. Lūriņš. „Šajā darbā mīlestības vispār ir ārkārtīgi daudz, tikai ne visu Remarks ir noformulējis vārdos. Ņemot vērā paša pārdzīvotās kara šausmas, var tikai apbrīnot, kā viņš ir saglabājis sevī tik daudz mīlestības pret cilvēkiem un skaistumu.”

Romāna darbība notiek 20. gadsimta 30. gados, režisors neko nav mēģinājis mainīt – par laikmetu atgādinās konkrētas lietas scenogrāfijā, mūzikā, deju soļos, kā arī aktieru kostīmos.

Tā kā liela daļa izrādes darbības notiek auto darbnīcā, uz skatuves atrodas arī kabriolets, kurā aktieri trauksies, matiem plīvojot un gaismām degot.

„Jā, automašīna Kārlis ir neatņemama „Trīs draugi” sastāvdaļa,” pasmaida režisors.

Izrādē iesaistīts plašs aktieru ansamblis – bez galvenajiem varoņiem lomās iejutīsies arī Sigita Jevgļevska, Ivars Krastiņš, Leons Leščinskis, Pēteris Lapiņš, Anita Kvāla, Ilze Būde, Everita Pjata, Jānis Dreiblats, Inese Jurjāne, Madara Melne, Laura Jeruma, Ģirts Lukevics, Viktors Ellers, Rolands Beķeris un Agnese Jēkabsone.

Pie iestudējuma strādājuši arī komponists Valdis Zilveris, dzejnieks Jānis Peters, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece Liene Rolšteina, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un pianists Normunds Kalniņš. Video materiālus sagatavojušas māsas Priedītes.

Iestudējumu iespējams noskatīties arī 27. aprīlī, 9., 12. un 22. maijā, kā arī 6. jūnijā.