“Purva bridējs ugunī” DAILES teātrī 9. un 10. augustā!

“Purva bridējs ugunī” DAILES teātrī 9. un 10. augustā!

2 jūnijs, 2022

Liepājas teātris vasarā dosies uz Rīgu, lai Dailes teātrī parādītu vienu no saviem lielākajiem iestudējumiem – Kārļa Lāča un Regnāra Vaivara mūziklu „Purva bridējs ugunī”, kas tapis pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem, bet ir abu autoru oriģināldarbs. Izrādi, kas Liepājā ieguvusi lielu skatītāju mīlestību, Rīgā varēs noskatīties 9. un 10. augustā.

“Rūdolfa Blaumaņa stāsts par Edgaru un Kristīni, manuprāt, ir latviešiem vislabāk zināmais no visiem stāstiem. Iespējams vienīgais, ko īsumā var izstāstīt jebkurš latvietis. Gribēju šo stāstu pastāstīt cilvēcīgāk,” veidojot iestudējumu teica R. Vaivars. “Šis nav stāsts par dzeršanas postu un aklu mīlestību. Tas ir stāsts par neremdināmām slāpēm. Un slāpstošie šeit ir visi, bez izņēmuma.” 

 „Kristīnes loma man ir ļoti īpaša. Laikam tāpēc, ka esmu spēlējusi to jau divreiz. Pirmā Kristīne – mana pirmā loma, ienākot teātrī. Un tagad – mūziklā. Esmu priecīga, ka bija iespēja strādāt ar Regnāru Vaivaru, kurš ļāva uz šo klasisko darbu paraudzīties no „sētas” puses. Spēlēt uz Dailes teātra lielās skatuves – tie man ir svētki. Mēģināsim arī Dailē „nonest jumtu,” par viesizrādēm saka Agnese Jēkabsone.

Edgaru iestudējumā atveido Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis, kuram viesizrādes savā teātrī būs īpašs notikums, Akmentiņu – Sandis Pēcis, Kristīnes māti – Karīna Tatarinova, Madi – Signe Dancīte. Iestudējumā piedalās vēl vairāk nekā 20 aktieri.

Mūzika izrādē skan dzīvā izpildījumā, tās skanējumu nodrošina 6 mūziķi Liepājas teātra muzikālā vadītāja Normunda Kalniņa vadībā.

„Liepājas teātrī Regnāra Vaivara iestudētais mūzikls “Purva bridējs ugunī” par spīti daudzu elementu savijumam ir grods un neatslābstoši ekspresīvs stāsts par mīlestības neracionālo dabu,” pēc pirmizrādes rakstīja teātra kritiķe Vēsma Lēvalde.

Izrāde tika  nominēta 2019./2020. sezonas “Spēlmaņu nakts” balvai 3 nominācijās, balvu kā “Gada kostīmu māksliniece” saņēma Madara Botmane.

Biļetes uz viesizrādēm jau iespējams iegādāties teātra un visās „Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv