Iestudējuma sirds ir K. Lāča skaistā mūzika, kas aizrauj trakā, valdzinošā, ķermeni pārņemošā ritmā, saviļņo emocionālākās, klusākās mūzikla vietās, šūpo līdzi Daugavas viļņiem un varoņu kaislībām. Liepājas teātra trupas profesionālais sagatavotības līmenis ļauj mūziklu patiesi izbaudīt, nevis iztēloties, piedomājot klāt kustību vai muzikālajā partitūrā iztrūkstošo.

— Zane Radzobe (www.mansmedijs.lv / “Pūt, vējiņi!”)

RAGANA

Karls Šēnhers
KAISLĪBAS SENLAIKU GARĀ
Režisors – Dž.Dž.Džilindžers

Uzzinot, ar ko nodarbojas meža mājiņā dzīvojošie vīrs un sieva, jaunais robežsargs nolemj viņus atmaskot. Vīra mudināta, sieva nolemj robežsargu savaldzināt. Pamazām visi trīs tiek ierauti postošā kaislību virpulī, no kura izkļūt vairs nav iespējams.

Izrāde nominēta 2010./2011. gada “Spēlmaņa nakts” balvai 5 nominācijās: “Gada dramatiskā teātra izrāde”, “Gada režisors”, “Gada aktrise” (I. Kučinska), “Gada kostīmu māksliniece” (I. Vītoliņa), “Gada kustību māksliniece” (I. Krasovska).

Lai vīrs bīstas no sievas, kad tā mīl; tad viņa ir gatava uz visu un visam citam viņai nav nozīmes. /Nīče/

Lomās:

Vīrs – Egons Dombrovskis
Sieva – Inese Kučinska
Jaunais robežsargs – Kaspars Gods

Scenogrāfs – Varis Siliņš
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Horeogrāfe – Inga Krasovska
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis
No vācu valodas tulkojis Ingus Liniņš
Izrādē izmantota mūzika no Kšištofa Kesļovska filmām “Trīs krāsas. Baltā”; “Trīs krāsas. Sarkanā”; “Trīs krāsas. Zilā”.

Izrādē smēķē!

Pirmizrāde 2011. GADA 24. MARTS

ATSAUKSMES par izrādi:
Ragana Liepājas teātrī. Teātra ciba. – Līvijas Dūmiņas recenzija
„Šausmu filma” par mīlestību – Ilzes Kļaviņas recenzija laikrakstā “Kurzemes Vārds”
Nojausmās par gaidāmajām šausmām

Foto – Ziedonis Safronovs

 1. Busulis says:

  Njā, Inese riktīgi novecojusi!

 2. zummer says:

  nevis novecojusi, bet gan fantastiski iejutusies savā lomā.
  Fantastiska izrāde un aktieru spēle!!!

 3. ugugugu says:

  Izrāde ellīgi raganīga. Liek aizdomāties par sievietes spēku un dabu. Bravo, bravo aktieriem, Kučinska – fantastiska! Tik lieliski atklāj sievas-sievietes-raganas pārvērtības brīdī, kad atmodina savu iedzimto spēku un dabu un sajūt, cik patiesībā daudz ir viņas varā.
  Komiskais mijas ar dramatisko – lieliskākā iespējamā formula, paldies Dž!

 4. Me says:

  Lieliska izrāde! Un ugugugu jau visu pateica

 5. vispārt patīk tas Dž.Dž says:

  Tas vienkārši ir jāredz!!!
  Nevar jau neko izstāstīt.Aktieri perfekti,režija perfekta,gaismas un skaņa arī!
  Inesei kā minimums nominācija spēlmaņos.

 6. oga says:

  Spoža izrāde, augstākās raudzes mākslas darbs!!! Visiem mākslas baudītājiem silti, silti iesaku. Paldies radošajam kolektīvam par izciliem meistardarbiem, kā minimums Spēlmaņu nomināciju es dotu visiem trim aktieriem, īpaši Egonam un Inesei. Arī Gods bija spēcīgs, bet divus gadus pēc kārtas balvu diez vai kāds dos :))
  bija ļoti daudz, ko domāt. PALDIES!!!!

 7. it says:

  Laba izrāde. Beigas gan mazliet pačākstēja. Pazuda noslēpums – pārāk ātri kļuva skaidrs, kāds būs nobeigums. Laba Adamsu ģimenītes mūzika. Patika Kučinska, Dombrovskis. Tomēr jāsaka, ka kaut ko līdzīgu no viņiem esmu jau redzējusi. Bet Kaspars Gods!!!! Sen neko t ā d u neesmu redzējusi.Fantastisks tēls! Ģeniāls darbs!!!! Noteikti ejiet skatīties!

 8. sa says:

  es gribu uzslavēt Vari Siliņu – scenogrāfu. Viņš, kopā ar Džilindžeru… fantastisks darbs. Tiešām baudāmi acij. PALDIES

 9. Aija Hovecka says:

  Fantastiska izrāde! Brīnišķīgs tēlojums gan Inesei, gan Egonam. Jūs tiešām esat talantīgi! Var tikai apbrīnot, cik ļoti! Lai Jums veicas arī turpmāk!

 10. Artūrs says:

  Brīnišķīga izrāde! Patiešām izcils tēlojums un augstvērtīgs talants! Izrādes satura tēma ļoti smaga, pat smagāk nekā “Hananas” izrādē. Ļoti interesants skatuves noformējums ar slīpumu.

 11. Kika says:

  Bravo Inesei! Fantstisks tēlojums- kā vienmēr!

 12. sana says:

  ļoti patika Ineses un Egona tēlojums. Šīs smagās lomas padevušās perfekti, arī Hanana.
  Tagad gribētos redzēt Inesi jaunas, skaistas, bagātas, varenas, neatvairāmas sievietes lomā (politiķes vai miljonāres, vai spiedzes lomā).

 13. like says:

  Izrēde laba, Gods patika, maz jav viņš parasti runā pēdējās izrādēs:D, tad šijā izrādē ir teksts, daudz.Inesīte laba, balss intonācija laba atrasta, kā raganai:PTo “Sana” Inese jav ir bijusi miljonāres lomā Dāma bez kamēlijām.

 14. sana says:

  To “like”:Diemžēl, neesmu redzējusi Dāma bez kamēlijām,nemāku spriest…,bet Inesei piestāvētu kaut kas čillīgs.

 15. Milda says:

  Inese ir apbrīnojama aktrise un, ja padomā vien, ar cik dažādām lomām viņa ir lieliski tikusi galā tikai pie Džilindžera vien – bagāta, izlutināta, eleganta dāma – straujā psihedēliskā māte, kas visu zina labāk par savu dēlu killerīti – dzīves nospiestā māte, kura darīs gan pareizo, gan nepareizo dēla dēļ – sieviete-ragana un vēl Pīļu medībās salīdzinoši mazā, bet perfekti nospēlētā straujās dabas sieva – nu apbrīnojami!
  Uz izrādi ir vērts iet arī tikai tādēļ, lai baudītu viņas aktierspēli, bet Raganā var baudīt vēl daudz, daudz ko! Pirmkārt, jau Egona un Kaspara spēli. Bet vēl – scenogrāfija, mūzika, sižets kā tāds.
  Nu dari ko darīdams, bet vērtīgākās izrādes katru sezonu tomēr ir Džilindžera iestudētās!

 16. Edijs says:

  Iespaidīga izrāde! Paldies! 🙂

 17. irēna says:

  Izrāde brīnišķīga… Aktieri lieliski, Pirmo reizi mūžā piecēlos kājās, jo vairs nevarēju nosēdēt, vēl aizvien esmu emociju varā…
  Paldies par lielisko izrādi un aktierspēli.
  Tā ir pirmā izrāde, kas mani ir tik ļoti saviļnojusi.
  Visu cieņu visiem, kas piedalijās izrādes tapšanā
  Paldies….

 18. Fēlikss says:

  Neko nesapratu. ***

 19. Konstance says:

  Pie visa minētā īpaši gribas pieminēt gaismas, tās šeit arī nospēlēja lielisku lomu:)

 20. jautājums says:

  Vakar skatījos viesizrādi JRT . Liepājā arī uz tik slīpas virsmas spēlē? Man, ja godīgi, tad katru reizi bija bail, ka Kučinska ar visu krēslu atmuguriski zālē ielidos pie tā sava kroņa numura, kas gan pie trešās reizes jau kļuva apnicīgs. Visu lugu balstīt uz vieniem pantaloniem…Nu, nu…
  Kaut kas baigi negāja ar saturu un tekstu,kaut kas būtisks iztrūka….Paskatījos, ka oriģinālā lugai ir 5.cēlieni, kurus nu režisors ir cirpis un īsinājis pēc savas sapratnes par problēmas būtību.
  Nu nebija jau slikti. Vispār jautrs pasākums

 21. Irene says:

  Izcila izrāde! Vīriņš un sieviņa – lieliski!!! Vēl šobrīd esmu emociju iespaidā! Tik pat lieliska bija arī Hanana. Paldies Džilindžer!!! Nākamgad gaidīšu atkal jaunu izrādi:)

 22. Suņpurns says:

  Sēdēju pašās beigās, aktieru sejas pirmo reizi ieraudzīju šajā mājas lapā, bet visu ideāli dzirdēju, arī Dombrovska kropļoto balsi. Uzvedums norāva jumtu, kaut tik kvalitatīvu šogad redzēju tikai vienreiz, arī JRT.

 23. Māra says:

  17. novembrī speciāli bracām uz Liepājas Raganu. Briljanti aktieri. Pēc izrādes nemaz negribējās celties un iet ārā no zāles. Ja I. Kučinskai arī šogad nebūs Teātra Nagla – tad šis vērtēšanas un balvošanas pasākums ir farsveidīgs ;( Jau par Hananu gan I. Kučinska, gan E. Dombroskis bija pelnījuši Naglas. Mums ir daudz labu aktieru un daži ģeniāli aktieri, bet ne vienmēr tiek radīta ģeniāla aktiespēle un izrāde, tāpēc, ja reiz tas ir noticis – novērtēsim un apsveiksim. Bravo!

 24. Ilze says:

  Kā vienmēr – iepriecinājāt un satricinājāt (vislabākajā nozīmē!) mūs, rīdziniekus! Ar tik organiskiem tēliem, ka pēc izrādes domāju – nevienu brīdi neienāca prātā, ka kāds te priekšā kaut ko spēlē. Fantastiska aktieru saspēle! Inesei patiešām šogad ir jāsaņem tā Spēlmaņu nakts balva! Tā būtu arī nesaprotami nesaņemtā balva par Hananu. Un to būtu pelnījusi arī visa izrāde un režisors! Bravo!
  Un ļoti vēl gribas pieminēt izvēlēto Preisnera mūziku no ne mazāk leģendārām Kesļovska filmām – tā ir tik atbilstoša un šķita kā tieši šai izrādei komponēta!
  Izskatās, ka patiesam teātra baudījumam ir vērts tikai iet uz JRT vai arī braukt uz Liepājas teātri (vai nu sagaidīt, kad liepājnieki paši atbrauks 🙂 )!

 25. Lev says:

  Man izrādes laikā no aktieru izdarībām un pašiem tēliem palika šķebīga dūša un tāda ir vēl aizvien 🙂 bet tas nu tā. Tas komiskums padarīja noslēgumu vēl dramatiskāku. Daudz pēc tam jādomā par visu ko – īpaši jau par jebkuras rīcības motīviem. Vislabāk patika “raganas” noslēguma monologs, kad viņa sanaido tos večus līdz galam 🙂 Bet vispār luga noteikti ir labāka nekā izrāde.

 26. rīdzinieks says:

  Milzīgs paldies, ļoti laba izrāde ar brīnišķīgo Inesi Kučinsku, no kuras mutuļiem gāžas sievišķīga vitalitāte un pavedinoša seksualitāte. Tas bija lielisks pārdzīvojums, kuru atcerēties vēl nākamajās dienās un sajūsmināties.

 27. Iveta says:

  Hei, Liepājnieki atkal Valmierā!
  Milzīgs paldies!!! Vienreizēji aktieri!!!

 28. Elita says:

  Paldies! Bija smagi.bet skaisti. Ir atkal par ko domāt…
  Jūs visi trīs bijāt I Z C I L I .
  Gaidīšu jūs atkal ar nepacietību nākošpavasar.
  Liepājnieki Valmierā – tas ir notikums.ko gaidām!
  Brauciet biežāk.jo jums taču ir vairāk kā tris izrādes…

 29. vija says:

  Paldies Liepājniekiem! Lai Jums veicas!

 30. Mikus says:

  Man ļoti patika. Veikli dialogi un meistarīga aktierspēle. Ideāla izrādes vizualizācija,paldies.

 31. Diāna says:

  Augstākā pilotāža no aktieriem. Viss kopumā ļoti,ļoti laba izrāde(mūzika,režija)!Kaut kas vienreizējs, iesaku noskatīties,vēl tagad esmu emociju iespaidā!Paldies visiem un veiksmi turpmāk!

 32. Agnese says:

  Nekad nedomāju, ka lauku kultūras namaa Slampē var piedzīvot ko tādu sajūtu un emociju zinaa. tas bija vnk izcili. . Joprojām domāju par to. Dombrovskis – nepārspējams, Inese Kucinska- kā aktrise to spēj, nesaplost sevi. Man likās, ka vienreiz tam visam izejot cauri, jau ir gana. Es nokēru asaras aktrise aciīs, kad aplaudejaam, tās pielipa arī man, vnk emocijas . Paldies aktieriem un Dž.Dž. un Slampes k/n 🙂

 33. Laima. says:

  Šovakar noskatījāmies Rīgā,Nac.teātrī.
  Vienkārši fantastiska izrāde.
  ĻOTI PATIKA!!!!

 34. Zozefine says:

  Kolosāla izrāde! Paldies māksliniekiem un režisoram. 🙂

 35. aga says:

  uhhhhhhh…..diemžēl nevaru piekrist jūsmīgajiem 🙁 man visu izrādes laiku nepameta sajūta, ka esmu lēta amatierteātra izrādē………

 36. Dancis says:

  Šodien biju uz “Raganu” Ādažos. Sen nebiju nevienā izrādē tik ļoti līdzpārdzīvojusi (lasīt- raudājusi…). Paldies aktieriem par sagādātajām emocijām! BRAVO!!!!

 37. Rieksts says:

  Izrāde ļoti banāla un pārspīlēta. Iespējams, Ādažu kultūras nama telpas un čaukstošā publika vēl spilgtāk radīja sajūtu, itkā es būtu kādā lauku tautas teijātērī. Jau izrādes 7 minūtē bija skaidrs, kā attīstīsies sižets, kā rezultātā mani pārņēma garlaicība. Ņemot vērā to, ka nebija intrigas par izrādes turpinājumu, atlika cerēt uz aktierspēli, tomēr vairāk par smieklīgu vaikstīšanos, ķēmāšanos vai skaidri un stalti pārspīlētā teatrālismā skaļi izteiktiem vārdiem, kas dažkārt robežojās ar bezgaumīgu bļaustīšanos, es neredzēju, nerunājot nemaz par Kučinskas šai lomai pilnīgi neatbilstošo naivo balstiņu, kura daudz labāk iederētos kādā bērnu izrādē vai pat vēl labāk leļļu teātrī. Isaku aiziet visiem, kuri grib redzēt, par ko dod nominācijas “Gada dramatiskā teātra izrāde”, “Gada režisors”, “Gada aktrise”, “Gada kostīmu māksliniece”, “Gada kustību māksliniece”. Domāju, izrāde varētu patikt “Eirovīzijas” un “Jaunā viļņa” cienītājiem.

 38. Kaķis says:

  Atļaušos nepiekrist lielajam vairumam sajūsmināto komentētāju- izrāde ļoti nepatika. Labi, ka pirms izrādes nelasīju šos komentārus, tad vilšanās noteikti būtu vēl lielāka.

  Nemaz nerunājot par banālo un paredzamo sižetu, jāsaka, ka vilšanos jau pirmajās minūtēs sagādāja režisora ideja par pārspīlētajiem tēliem, māōzšanos un uzspēlēto tēlošanu- sajūta tiešām kā amatieru teātrī. Tāda viegla pasaka, ne mirkli neaizkustināja uz skatuves notiekušais. Teātri apmeklēju daudz un bieži, bet ko tādu, piedodiet, tiešām rādīt tikai lauku kultūras namos- pēdējā laika lielākā vilšanās.

 39. Direktors says:

  Kaķi, neesi anonīms(a)! Pasaki kas tev patīk un es pateikšu kas Tu esi:)

 40. kurmis says:

  Pēc viesizrādes Jelgavā. Lieliska, izteiksmīga, tēlaina izrāde- traģifarss. Ārkārtīgi grūts žanrs,kuram vēl vienmēr varēs atrast un klāt pievienot iekšējo piepildījumu. Ja Inesei un Egonam Džilindžers izvēlējies tik ļoti pretenciozu formu ar distrofiķu iezīmēm, tad mazliet tik pieskaņotu gribētos redzēt arī Kasparu.
  Ideāls variants, manprāt, būt šāds: Skatītāji var rēkt un acumirklī sastingt šausmās.
  Daudz slavētais skatuves slīpums ir gan veiksmīgs, gan aktierus apgrūtinošs, patiesībā no māksliniekiem tiek pieprasīta vēl viena atsevišķa slodze, radīt sarežģītus tēlus un vēl turēties uz slīpnes.
  Tāpēc, ne jau viņu vainas dēļ, plīst glāzes, krīt krēsli, ieripojot pat skatītāju zālē…
  Ovācijas, ar kurām noslēdzās izrāde, nav pasūtāmas, vismaz Latvijā nē, tāpēc ir milzīgs prieks par Liepājas teātra māksliniecisko veiksmi.
  Visiem veiksmi jaunajā sezonā!
  2012. g. 23. septembrī.

 41. superits says:

  Ssovakar redzeeju tresso reizi.Veljoprojaam fantastika.Gruuti pat noraksturot to,ko juutu,bet es esmu laimiigs par to,ka ir bijusi iespeeja sso izraadi skatiit savaa dziivee!

  Paldies Jums visiem!!!

 42. Skatītāja says:

  Vov,aktrise Kučinska vienkārši izcila Raganas lomā!!! Vienmēr viņu apbrīnoju,šoreiz vienkārši biju sajūsmā!!! Varbūt dažus mulsināja pikāntās ainas,bet an tās likās perfektas,tas css bija tik organiski!!! Bravo par izrādi!!!:)

 43. Sasperjods says:

  Nu nezinu, vai visiem tika, bet noslēdzošajā izrādē redzējām Ineses kailumu. Drosmīga lieta pareizā vietā un laikā. Prieks, ka izrāde dzīvi noslēdza pie anšlāga un Inesei bija asaras acīs. Iedodiet Egonam kādu komisku lomu, nomocīs tāds teātris viņu atkal.

 1. […] Karls Šēnhers “RAGANA” (rež. Dž.Dž.Džilindžers) kaislības senlaiku […]

 2. […] Bildes no Liepājas teātra mājaslapas: šeit. […]

Lai pievienot komentāru