Pirmizrādi piedzīvo  kamerkomēdija “Zilā istaba”!

Pirmizrādi piedzīvo kamerkomēdija “Zilā istaba”!

16 janvāris, 2018

10. februārī režisora Regnāra Vaivara vadībā pirmizrādi piedzīvo  Deivida Heira lugas „Zilā istaba” iestudējums, kuru režisors žanriski nodēvējis par kamerkomēdiju divos cēlienos un desmit istabās.

Britu dramaturgs Deivids Heirs lugu „Zilā istaba” sarakstījis 1998. gadā, par pamatu ņemot Artura Šniclera darbu „Rondo”. Tas ir stāsts par desmit pāriem desmit negaidītās situācijas. Students un precēta sieviete, precēta sieviete un deputāts, deputāts un modele… un tā tālāk. Desmit stāsti par mīlestību, seksu un jaunu dzīvi, kurā ik reizi satiekas iepriekšējā stāsta varonis ar nākamo, lai atkal ļautos attiecību sarežģītajiem līkločiem.

‘”Manuprāt, šis ir stāsts par cilvēku vēlmi attīrīt sevi no šaubām, nedrošības un nepatīkamām pagātnes atmiņām. Jā, bieži vien ļoti absurdā un smieklīgā veidā, bieži vien uz otra cilvēka rēķina! Bet ar vienu mērķi – atkal izjust patiesu mīlestību. Tīri mani, mazgā mani, un es atkal kļūšu baltāks par sniegu,” par lugu saka R. Vaivars.

Izrādē piedalās aktieri – Inese Kučinska, Agnese Jēkabsone, Gatis Maliks un Leons Leščinskis, kuram šī ir otrā sadarbība ar režisoru. „Strādāt ar Regnāru ir forši, jo viņš ir ļoti pārņemts ar to, ko dara. Mazsvarīgi nav arī tas, ka mums sakrīt gan uzskati, gan humora izjūta, taču jāatzīst, ka iejusties vairākās lomās nav viegli, lai arī tas nenotiek pirmo reizi,” viņš stāsta. Izrādē meitenītes lomu atveido Beatrise Eglinska.

Kopā ar režisoru pie izrādes tapšanas strādājusi arī kostīmu māksliniece Madara Botmane, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un scenogrāfa asistents Toms Grīnbergs. Scenogrāfiju un kustību partitūru veidojis pats režisors, turklāt darījis to ne pirmo reizi.

„Lai radītu ideālu izrādi, kaut vai tikai savā galvā, man ir jābūt maksimālai skaidrībai par katru detaļu. Tas padara izrādes iestudēšanas procesu daudz vieglāku. Gadījumā, ja kaut kas nedarbojas, kā iecerēts, es varu neveiksmīgos elementus viegli nomainīt pret citiem, jūtot atbildību tikai savā, aktieru un skatītāju priekšā,” par to, kāpēc veido arī citus izrādes komponentus, ne tikai režiju, stāsta R. Vaivars.

Atgādinām, ka šī izrāde nav iekļauta abonementā. Izrādi iespējams noskatīties arī 11. un 25. februārī, 28. martā un 26. aprīlī.