Rīgā rādīsim izrādes “Zelta pods” un “Divi kaili vīrieši”!

Rīgā rādīsim izrādes “Zelta pods” un “Divi kaili vīrieši”!

2 jūnijs, 2016

Liepājas teātris jūnija sākumā viesosies Latvijas Nacionālajā teātrī, piedāvājot skatītājiem divus iestudējumus – Sebastjana Tjerī komēdiju “Divi kaili vīrieši” un E.T.A. Hofmaņa laicīgo pasaku pieaugušajiem “Zelta pods”.

Izrādi “Divi kaili vīrieši” iestudējis režisors Dž.Dž.Džilindžers. To būs iespējams noskatīties 4. jūnijā plkst. 15:00.

Alens Krāmers (Gatis Maliks) – nopietns advokāts un uzticīgs vīrs – kādu vakaru pamostas viesistabā kails… blakus savam darba kolēģim (Kaspars Kārkliņš). Ne viens, ne otrs nevar izskaidrot, kā nonākuši šajā situācijā. Kā par nelaimi, abus pieķer arī Alena sieva, un Krāmers ir gatavs izgudrot jebko, lai tikai saglābtu savu laulību. Cenšoties rast atbildes uz jautājumiem, kā abi nonākuši šādā situācijā, viņiem nākas ne tikai pārliecināt apkārtējos, bet arī jāielūkojas pašiem sevī. Kur slēpjas patiesība? Izrādē piedalās arī aktrises Signe Ruicēna un Ilze Jura.

Savukārt 5. jūnijā plkst. 18:00 skatītājiem tiek piedāvāta 7 “Spēlmaņu nakts” balvām nominētā izrāde “Zelta pods” Jana Villema van den Bosa režijā.

E.T.A. Hofmanis ir viens no izcilākajiem vācu romantisma un pasaules literatūras pārstāvjiem, kura daiļrade ir misticisma pilna un kura darbiem raksturīgs reālās un fantāzijas pasaules ciešs savijums. Laikabiedri viņu pat dēvējuši par „Rēgu Hofmani” un ne brīdi nav brīnījušies par Hofmaņa spēju radīt noslēpumainu, rēgainu, sapņiem un vīzijām pilnu pasauli, kura eksistē līdzās realitātei.

Šis ir stāsts par studentu Anselmu, kurš, zaļo čūskiņu dziesmu savaldzināts, iemīlēsies daiļajā Serpentīnā, pat nenojaušot, kādas brīnumu un smieklu pilnas pasaules durvis pavērs šīs jūtas…
Scenogrāfs un video mākslinieks Māris Kalve radījis skatuvisko noformējumu, kurš atrodas nepārtrauktā kustībā un nepārtraukti mainās, te ļaujot skatītājam ielūkoties studenta Anselma istabā, te arhivāra Lindhorsta brīnumu pilnajā mājā, te paklīst pa Drēzdenes ielām vai pakuģot laivā kopā ar izrādes varoņiem.

“Pasakas “Zelta pods” iestudējumā režisors piedāvā ko principiāli atšķirīgu, virs vai ārpus ikdienas realitātes eksistējošu un meklē veidu, kā padarīt ieraugāmas Hofmaņa brīžam gluži neprātīgās, vīna un personiskās iztēles iedvesmotās vīzijas un fantāzijas,” par iestudējumu rakstījusi Valda Čakare.

Studentu Anselmu iestudējumā atveido Rolands Beķeris, pārējās lomās – Inese Kučinska, Egons Dombrovskis, Anete Berķe, Kaspars Kārkliņš, Edgars Ozoliņš, Everita Pjata, Mārtiņš Kalita, Pēteris Lapiņš, Sigita Jevgļevska, Ilze Jura, Ilze Trukšāne, Anda Albuže, Armands Kaušelis.

Biļetes uz abiem iestudējumiem jau pieejamas.