Rīgā rādīsim “Spēlmaņu nakts” balvai nominētās izrādes – “1984” un “Indulis un Ārija”

Rīgā rādīsim “Spēlmaņu nakts” balvai nominētās izrādes – “1984” un “Indulis un Ārija”

11 novembris, 2015

Novembra vidū Rīgā, Latvijas nominēto izrāžu skates ietvaros, būs iespējams noskatīties Liepājas teātra “Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā “Gada lielās formas izrāde” nominētos iestudējumus “1984” un “Indulis un Ārija”. Abi iestudējumi tiks spēlēti Latvijas Nacionālajā teātrī.

16. novembrī plkst. 19:00 skatītājiem tiks piedāvāts Džordža Orvela romāna “1984” iestudējums, kuram par pamatu ņemts Roberta Aika un Dankana Makmillana dramatizējums. Iestudējumu veidojusi režisore Laura Groza-Ķibere, tas nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai 7 nominācijās (t.sk. arī “Gada režisors”, “Gada aktieris otrā plāna lomā” u.c.)

Galvenais varonis ir Vinstons Smits (Egons Dombrovskis), kurš slepeni sāk rakstīt dienasgrāmatu un iemīlas, cerot mainīt pasauli un kopā ar Džūliju (Agnese Jēkabsone) izrauties no Lielā Brāļa ietekmes un uzspiestās sistēmas, taču, vai sabiedrībā, kur valda nepārtrauktas bailes, tas maz ir iespējams?
“Mākslinieciskajai komandai izdevies radīt izrādi, kurā Orvela nedz vienkāršie, nedz didaktiskie jautājumi apbrīnojami labi sadzīvo ar negaidīti spilgtu, mākslinieciski pārliecinoši izvēlētu un tehniski meistarīgi realizētu izrādes formu,” iestudējumu raksturojusi teātra kritiķe Maija Uzula-Petrovska.

Izrādē piedalās arī Gatis Maliks (“Spēlmaņu nakts” nominācija), Leons Leščinskis, Anda Albuže, Viktors Ellers, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Terēze Laukšteina un Normunds Kalniņš.

Savukārt 19. novembrī plkst. 19:00 tiks rādīta kustību izrāde “Indulis un Ārija” – Raiņa jaunības traģēdijas versija bez vārdiem Sergeja Zemļanska režijā, kas saņēmusi 3 “Spēlmaņu nakts” nominācijas (arī “Gada aktrise otrā plāna lomā” un “Gada mūzikas autors”).

Iestudējuma darbība risinās kuršu brīvības cīņu laikā 13. gadsimtā, kad viņus vēlas pakļaut gan vācieši, gan lietuvieši. Kara apstākļos uzplaukst kuršu vadoņa Induļa un vācu bruņinieku vadoņa meitas Ārijas mīlestība, kam jāstājas pretī tautu naidam, karam, aizspriedumiem un atšķirīgajai reliģijai.

“Izrāde ir dinamiska un aizrit kā vienā elpas vilcienā. Tēlainā pasaule, tajā biezi saaudzētais metaforu mežs darbina prātu, aizvedot plašā asociāciju laukā, kur domai kā dadzim pieķerties pie laika – pagājušā un tagadējā,” par izrādi rakstījusi teātra kritiķe Līvija Dūmiņa.

Titullomās Mārtiņš Kalita un Liene Grava. Pārējās lomās – Rolands Beķeris, Anete Berķe (“Spēlmaņu nakts” nominācija), Egons Dombrovskis, Everita Pjata, Ilze Jura, Samira Adgezalova, Signe Ruicēna, Gatis Maliks, Edgars Ozoliņš, Leons Leščinskis, Anita Kvāla, Kaspars Gods, Kaspars Kārkliņš, Jānis Dreiblats, Inese Kučinska.

Biļetes uz abiem iestudējumiem iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv