Runā Liepājas teātris: Iedvesmas tehniskā apkope!

Runā Liepājas teātris: Iedvesmas tehniskā apkope!

19 oktobris, 2015

Jāsaka tieši un godīgi – sarunāšanās ir viena no labākajām iedvesmas tehniskajām apkopēm, kāda iespējama, un tādā organismā kā teātris iedvesma ir viena no izdzīvošanas pamatfunkcijām.

Pirmdiena. Teātra radošo profesiju pārstāvju brīvdiena. Kāpēc? Tāpēc, ka sestdienas un svētdienas teātrī ir visīstākās darba dienas, kuru rīti sākas mēģinājumos un vakari tiek pavadīti izrāžu raksturos, kostīmos un dekorācijās. Tāpēc, lūk, pirmdienas ir brīvdienas. Un tomēr šodien te ņem un iemaldās aktieris Kaspars Gods, kurš gatavs mierīgu sirdi un cēlu labsirdību apstaigāt teātra administratīvās daļas kabinetus tikai tamdēļ vien, lai ar visiem aprunātos. Neieslīgstot pārāk sīkumainās detaļās par sarunas tēmu, tās rezultātā rodas ideja par jaunas lugas materiālu, kuras centrā darbotos puisis no Jelgavas, kurš māk ne vien piedzīt no parādniekiem vajadzīgo, bet arī apzinās, ka tieši jogas nodarbībās viņš varētu satikt savu mūža mīlu.

Pirmdiena. Pēc pagājušās nedēļas Ziemassvētku stāstu konkursa noslēguma mūsu rokās nonākušas vairākas patiesi izcilas vēstules, no kurām dažas papildinātas ar iztēli raisošiem zīmējumiem (par bildīti, kas šī ieraksta pielikumā, paldies sakām Žanim). Viena no šīm vēstulēm uzrunā īpaši, jo tajā izteikta ne vien ticība Ziemassvētku brīnumam, bet arī cerība tā rezultātā beidzot taču tikt pie teātra biļetēm! Un tu pēkšņi ļoti konkrēti apzinies, ka aiz bravūrīgās ārienes, kādu mēdzam cits citam atrādīt, nereti tiešām tup mazs bērns, kas, neatkarīgi no vecuma, joprojām tic brīnumiem un cer uz to pozitīviem iznākumiem. Un varbūt reizēm, tikai dažreiz ir nepieciešama kāda palīdzīga roka, kas paņemtu to otru un uz teātri atvestu.

Pirmdiena. Kopā ar video mākslinieku -8 (jā, jā, to pašu mūsu mīļo Andri Vētru) tiek norunāts, kādu video rullīti veidot izrādei “Zelta pods”. Un negaidīti tu atkal esi iesviests izrādes pasakainajā atmosfērā, cenšoties apjaust, kur īsti ir robeža starp reālo un sapņoto, līdz saproti, ka, lūk! Lūk, kur tā ir – teātrī, ikkatrā tā stūrītī un šeit izskanējušajā vārdā. Galvenais ir īstajā brīdī parunāties un saprast, ka itin viss te tiek darīts iedvesmas vārdā.

Tiekamies!
Jūsu Liepājas teātris