Runā Liepājas teātris: izbraukumi!

Runā Liepājas teātris: izbraukumi!

5 oktobris, 2015

Un patiesi šķiet, ka tad, kad teātris ved izbraukumā kādu no savām izrādēm, tā ir kā ciemošanās pie kāda konkrēta un mums mīļa cilvēka / pilsētas / zāles, kam ciema kukulī nevedīsi vis to, kas pagadās pa rokai, bet rūpīgi izvēlēsies dāvanu un iepakosi to pēc labākās gribas un sirdsapziņas jau labu laiku pirms svētku dienas. Jā, jā! Katrai pilsētai savs raksturs! Palūkojiet paši – martā, kā pie senas draudzenes, ar kuru kopīgas tradīcijas, mēs parasti dodamies uz Valmieru. Uz Rīgu, kā jau lielpilsētas meiteni, mēs braucam, kad viņai parādās kāds brīvāks datums, cenšoties gan apciemot viņu tieši Rīgas Svētku laikā. Ventspils savukārt paģēr, ka viņai visi savi plāni jāzina gadu uz priekšu, savukārt Kalni, piemēram, kā tuvs kaimiņš, apciemojams arī “ārpus plāna”, kad sirds pilna un vienkārši gribas satikties…

Taču, ja tā mazliet nopietnāk, tad izbraukumu plānošana nereti sāk risināties jau teju gadu pirms paredzētā notikuma. Par to īpašs paldies, lai skaļi izskan teātra viesizrāžu projektu vadītājai Guntai Kintai! Tieši viņa ir cilvēks, kurš sazinās ar pilsētu teātriem, koncertzālēm un kultūras namiem, lai vienotos – kad tad labāk ieplānot mūsu viesošanos pie jums. Viņa ir tā, kas sarēķina un izplāno, cikos un kad uz izbraukumu dosies tehniskie darbinieki, cikos izrādes trupa, kur nakšņos, kā tiks mājās utt., u.tml., un ticiet – tas nebūt nav vienkārši.

Katra izrāde ir īpašs gadījums. Vispirms jau scenogrāfijas uzbūves ziņā – kas der vienai skatuvei, tas nebūt neder citai! Turklāt bieži vien tehniskie darbinieki izbraukumos dodas jau dienu pirms pašas izrādes, jo nereti darbs pie scenogrāfijas uzbūves jāsāk naktī, lai līdz brīdim, kad paredzēts mēģinājums, viss jau atrastos savās vietās. Pēc tam, kad uzbūve ir gatava, savs laiks atvēlēts gaismotājiem, kuriem, ņemot vērā katras skatuves tehniskās iespējas, jārada izrādes gaismu partitūra maksimāli tāda, kādu to reiz ieplānojis konkrētās izrādes gaismu mākslinieks. Tad pie pultīm sēžas izrādes skaņotāji un pārbauda, vai viss strādā, aiz aizkulisēm iekārtojas rekvizitores, ierodas aktieri, un visi var sākt mēģinājumu, lai pārbaudītu, vai viss rit kā plānots. Tad paliek vien pāris stundas laika, lai noskaņotos, sagrimētos, saņemtos un ļautu ilgi lolotajai tikšanās reizei izvērsties par neaizmirstamu notikumu, kas tā vien prasītos pēc atkārtojuma.

Un tā! Palūko, vai tik pavisam drīz mēs neviesosimies tieši Tavā pilsētā!

“Pūt, vējiņi!“– 8.,9. oktobrī plkst. 19:00 Rēzeknes “Gorā”;
Divi kaili vīrieši” – 18.oktobrī plkst. 15:00 Kalnu Kultūras namā;
Boeing, Boeing!” – 24.oktobrī plkst. 18:00 Slampē, savukārt 25.oktobrī plkst. 16:00 Jelgavā;
Žanna”– 29.oktobrī 19:00 Ādažos, 30.oktobrī 19:00 Cēsīs, 31.oktobrī 18:30 Valmierā;
Pieci vakari” – 1.novembrī 18:30 Valmierā;
1984″ – 16.novembrī plkst. 19:00 Rīgā, Nacionālajā teātrī;
Indulis un Ārija” – 19.novembrī plkst 19:00 Rīgā, Nacionālajā teātrī;
Lielais Getsbijs” – 8.decembrī plkst 19:00 Ventspilī.

Tikmēr mūsmājās ciemosies, lūk, kādas izrādes un koncerti!

9.oktobrī plkst. 10:00 “Leo – mazais lauva” un 19:00 “Īsa pamācība mīlēšanā” no Daugavpils teātra;
15.oktobrī plkst. 19:00 “Altāru ēnā” no Klaipēdas Valsts muzikālā teātra;
18.oktobrī plkst. 19:00 “Zviedru sērkociņš” Zelta Maska Latvijā ietvaros;
24.oktobrī plkst. 18:00 IV Starptautiskā bērnu baleta festivāla koncerts;
25.oktobrī plkst. 17:00 LNB izrāde – Izzinoša paraugstunda /Baleta pasaulē/;
3.novembrī plkst. 19:00 “Equus” no Dailes teātra;
19.novembrī plkst. 20:00 “Acoustic moon session” – Triānas Parka koncerts.

Tiekamies!
Jūsu Liepājas teātris