Runā Liepājas teātris: teātrim nepiederošo nav!

Runā Liepājas teātris: teātrim nepiederošo nav!

22 septembris, 2015

Kaut mēs spētu jums nodot sajušanai to vārdos īsti neaprakstāmo gaisotni un atmosfēru, kas valda teātrī neilgi pirms pirmizrādes. Viss, kas līdz šim brīdim tapis cehos, vēlās vakarstundās piepilda skatuvi. Teātra gaiteņos arvien biežāk skan tekstu atkārtošanas murdoņa un nervozi smiekliņi. Pamācošus ieteikumus nomaina uzmundrinoši apstiprinājumi, un kāds jau sāk domāt par dāvaniņām, kuras šoreiz varētu pasniegt kolēģiem pēc pirmizrādes.

Kaut mēs spētu jums pastāstīt, cik ļoti gaidpilnas ir tās pāris sekundes pēc pirmizrādes, kurās skatītājs vēl tikai ievelk elpu, lai sniegtu visiem iesaistītajiem aplausus. Kā gribas atbrīvot smaidos sastingušos sejas muskuļus un tā labi dziļi nopūsties, lai pilnīgā klusumā un mierā aptvertu, ka nu beidzot izrāde ir dzimusi. Un, protams, tad gaidīt mirkli, kad savējie un ne tik ļoti savējie teiks, ko par padarīto darbu domā, jo ieguldīts taču ir tik bezgalīgi daudz visa kā!

Kaut mēs spētu jums iegalvot, ka teātrim nepiederošo nav, jo viss, kas notiek šeit, patiesībā ir par to, kas noris ārpus teātra sienām. Par katru no mums un arī Tevi. Tieši tāpēc, lai šajā, Liepājas teātra 109. sezonā mūs vieno nepārtraukts dialogs par to, kas ir teātris, kā tas top, ko tas nozīmē mums un jums, kāpēc radām mūsu repertuāru šādu, cik soļu noiet teātra apkopēja, iztīrot visu skatītāju zāli pirms izrādēm, un citām vienlīdz svarīgām tēmām, kuru dēļ mēs varam būt.

Kur runāsimies? Reizi nedēļā – šeit. Neilgi pirms pirmizrādēm – īpaši sagatavotās prezentācijās par topošās izrādes dramaturģisko materiālu. Vairākas reizes sezonā – diskusiju ciklā “Teātris un skatītājs”, un, protams, ikkatrā izrādē, kuru apmeklēsiet.

Lai mums izdodas!
Jūsu Liepājas teātris