Sācies darbs pie mūzikla “Vestsaidas stāsts”

Sācies darbs pie mūzikla “Vestsaidas stāsts”

29 oktobris, 2010

Liepājas teātrī sācies darbs pie mūzikla „VESTSAIDAS STĀSTS”, kuram pirmizrāde paredzēta 10. decembrī. Mūziklu Liepājas teātrī iestudē režisors Valdis Lūriņš kopā ar muzikālo vadītāju un diriģentu Andri Veismani un horeogrāfu Albertu Kivlenieku. Iestudējumam scenogrāfiju veido Aigars Ozoliņš, bet kostīmus – Ilze Vītoliņa. Šis būs šīs sezonas grandiozākais iestudējums Liepājas teātrī – krāšņi tērpi, mūzika Liepājas Simfoniskā orķestra pavadījumā, ugunīgas dejas un vairāk nekā 20 cilvēku liels aktieru ansamblis.

Visā pasaulē plaši pazīstamais mūzikls „Vestsaidas stāsts” pirmo reizi iestudēts 1957. gadā un kopš tā laika piedzīvojis neskaitāmus iestudējumus. Tā autori ir komponists Leonards Bernsteins, Arturs Lorents (librets), Stīvens Sondheims (dziesmu teksti) un Džeroms Robins (horeogrāfija). 1961. gadā uzņemta arī filma, kas saņēmusi 10 Oskarus.

Iestudējuma darbība norisinās Amerikā, tā centrā ir attiecības starp divām jauniešu bandām – amerikāņiem un puertorikāņiem. Nesaskaņas, naids, alkas pēc laimes – un visam pa vidu divu jauniešu – Tonija un Marijas – uzplaukstošā mīlestība.

Par darbu Liepājā un mūzikla aktualitāti režisors V. Lūriņš saka: „Man vienmēr ir bijis patīkami sadarboties ar Liepājas teātrī. „Vestsaidas stāsts” ir liels izaicinājums. Bernsteina mūzika ir ļoti skaista, bet arī ļoti sarežģīta, tāpēc mūzikla iestudēšanā ir pieaicināti profesionāļi. Lai gan mūzikls tapis krietnas desmitgades atpakaļ, tas, tāpat kā Šekspīra luga „Romeo un Džuljeta”, kas veido pamatu šim iestudējumam, nav zaudējis savu aktuālo problemātiku – pieaugušie pret bērniem, sabiedrība pret visiem – galu galā cilvēciskās bārenības tēmas šai pasaulē”.

Andris Veismanis, runājot par iestudējumu, uzsver, ka „Liepājas teātris un Liepājas pilsēta ir ideāla vieta šāda mūzikla veidošanai. Liepājā kādreiz bija opera, un es domāju, ka šī tradīcija turpināt veidot muzikālas izrādes ir tikai likumsakarīga. Arī sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri ir izvērtusies ļoti veiksmīga”.

Galvenajās lomās pieaicināti viesmākslinieki Annija Putniņa un Jolanta Strikaite, Emīls Kivlenieks un Juris Jope. Pārējās lomās Everita Pjata, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Anete Berķe, Rolands Beķeris, Gatis Maliks, Pēteris Lapiņš, Marģers Eglinskis, Kaspars Kārkliņš, Egons Dombrovskis, Edgars Pujāts, Signe Ruicēna, Ilze Būde, Madara Melne, Agnese Jēkabsone, Ilze Jura, Laura Jeruma, Edgars Ozoliņš, Mārtiņš Kalita u.c.