Sācies „Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojums

Sācies „Spēlmaņu nakts” skatītāju balsojums

23 oktobris, 2014

Gada nozīmīgākais notikums Latvijas teātru dzīvē ir klāt. Ar Borisa un Ināras Teterevu fonda, Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas domes atbalstu, šogad jau 21. reizi tiks pasniegta Gada balva teātrī „Spēlmaņu nakts”. Arī šogad, līdzās žūrijas vērtējumam, skatītāji ir aicināti izteikt savu viedokli, balsojot par gada labāko izrādi, labāko aktrisi un aktieri.

23. oktobrī, sākas skatītāju balsojums par 2013./2014. gada sezonas ”Spēlmaņu nakts” nominācijām. Skatītāju balsojuma kastes ir pieejamas 11 teātros visā Latvijā – Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Valmieras Drāmas teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī, Leļļu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Dirty Deal Teatro un Ģertrūdes ielas teātrī.

Elektroniski iespējams nobalsot „Spēlmaņu nakts” oficiālajā interneta vietnē spelmanunakts.lv, kā arī delfi.lv un Teātris.zip (Latvijas sabiedrisko mediju portālā lsm.lv). Balsot vari ŠEIT!

Šīs sezonas galvenās izmaiņas ir kategorijā „Gada nozīmīgākie iestudējumi”, kurā pirmo reizi ir atsevišķi izdalītas sezonas labākās lielās un mazās formas izrādes. Būtiksas izmaiņas ir arī Gada izrādes nominācijā, jo šogad par labākās izrādes titulu cīnīsies 20 izrādes, kuras izvirzītas nominācijās: Gada lielās formas izrāde, Gada mazās formas izrāde, Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem un Gada sasniegums laikmetīgajā dejā. Arī skatītājiem ir iespēja izvēlēties starp visām divdesmit izrādēm savu favorītu.

Sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā: Teātra kritiķe Līvija Dūmiņa, Laikraksta „Diena” žurnālists un Teātra kritiķis Atis Rozentāls, Teātra kritiķe Zane Radzobe, Teātra kritiķis Normunds Akots un Teātra kritiķe, žūrijas komisijas priekšsēdētāja Līga Ulberte.

Balsošana noslēgsies 21. novembrī, kad tiks izlozētas 40 biļetes uz Latvijas teātru izrādēm. Savukārt tiem, kuri balsojuši internetā, būs iespēja laimēt ielūgumu 2 personām uz „Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremoniju Dailes teātrī, kur arī tiks paziņoti skatītāju balsojuma rezultāti.