Liepājas teātra sastapšanās ar Lorkas dramaturģiju Viestura Meikšāna iestudējumā “Bernardas Albas nams” dāvā publikai negaidītu iespēju piekļūt šodien reti sastopamām izjūtām. Ja izrādes laikā ļaujam sevi pilnībā iegremdēt uz skatuves valdošajā atmosfērā, tad varam izbaudīt kaut ko līdzīgu sajūtai, kas rodas, ja telpai cauri izgājis lodveida zibens. No ārpuses melna bumba, iekšā ugunīgi nokaitēta magma, un katrs pieskāriens tai var beigties letāli.

— Normunds Akots (“Bernardas Albas nams” / “Kultūrzīmes”)

SANDIS PĒCIS

Dzimis 1987. gada 22. jūnijā

Izglītība:
Klaipēdas Universitāte

Lomas Liepājas teātrī:
2021
Bobs Filipss – E. Eikborna “Kā mīl tā otra puse”
2020
Stīvs Rakūns – I. Viripajeva “Saviļņojums”
Leo – P. Dženovēzes “Pilnīgi svešinieki”
2019
Klauss – K. Kopelmā “Mēness neredzamā puse”
Dakteris Hiltons, mācītājs Fords un muša – J. Kļavas “Polianna” (pēc Eleonoras H. Porteres romāna motīviem) (no 2019. gada septembra)
Akmentiņš – K. Lāča, R. Vaivara “Purva bridējs ugunī” pēc R. Blaumaņa darbu motīviem
Lopahins Jermolajs Aleksejevičs – A. Čehova “Ķiršu dārzs”
Džordžs – B. Sleida “Nākamgad tai pašā laikā”
2018
Marks Antonijs un senators – Dž.Dž.Džilindžera “Kleo-Kleo-Kleo-Patra”
Lomas R. Bugavičutes-Pēces lugas “Liepāja – Latvijas galvaspilsēta” iestudējumā
Billijs – A. Čehova “Platonovs un viņa sievietes” (Dž.Dž.Džilindžera skatuves versija”) (no 2018. gada marta)
Dens Melits um Elfreds Vlejs – R. Šeklija “Biļete uz Tranaju”
Dzelzcilvēks – “Smaragda pils@ta. Enter” – A. Volkova pasakas “Smaragda pilsētas burvis” skatuves variants
2017
Bohēmas viesis – “Esi sveicināta, bohēma!”, iedvesmojoties no A. Bergmaņa, A. Remesa, Ē. Hānberga, U. Brieža
Starikovs un Stapans – N. Gogoļa”Precības”
Gleznotājs Bananito un spiegs – Dž.Rodāri “Dželsomīno Melu zemē”
2016
TV raidījuma vadītājs – A. Zīgleres “51. fotogrāfija”
Hofbauers – F. Dirrenmata “Vecās dāmas vizīte”
Aleksejs Nikolajevičs Beļajevs – I. Turgeņeva “Mēnesis uz laukiem”
Svens Ozols – T.Vailders “Mūsu pilsētiņa” R. Bugavičutes versija par Liepāju
2015
Spogulītis – R. Bugavičutes “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” (pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem)
Bārtlijs – M.Makdona “Klibais no Inišmānas”
Ābels – Ļ. Gruzinovas “Paradīze”
2014
Sīmijs – Dž. Orvela “1984” (R. Aika un D. Makmillana dramatizējums)
Toms vai Rēgs – R. Bugavičutes “Bezgalīgo stāstu stāsts”
Tims – “Dekamerons SPA stilā” pēc F. Veldones romāna motīviem
2013
Georgs / Dīters – D. Šeika, S.Seitera “Pavasara atmoda” pēc F. Vedekinda lugas motīviem
Mazais Luī, Žoržs, Amerikāņu jūrnieks, Šarls, Minders, Konferensjē – P. Džemsas “Piafa”
Kirasieris – M. Zīverta “Minhauzena precības”
Dons Apostolo Gazella – V. Igo “Lukrēcija Bordžija”
Rikardo – E. de Filipo “Filumena Marturano” (Tā precas itālieši)
2012
Kaža – “Gogolmogols” pēc N. Vorožbitas darba motīviem
Ods vai Tomass – “Stavangera” (Pulp People) pēc M. Krapivinas lugas motīviem
Malēnietis – Raiņa un J. Zvaigznītes “Malēnieši”
Roberts Lokamps – Ē.M. Remarka “Trīs draugi”, 2011./2012. gada “Spēlmaņu nakts” BALVA nominācijā “Gada jaunais skatuves mākslinieks”
Rūdis – L. Gundara “Advents Silmačos”
2011
Puisis – K.Lāča, J. Elsberga, E. Mamajas “Pūt, vējiņi!” pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem
Māte un Mironis – R. Kūnija “Ģimenes lietas”
Aleksandrs Čaks, Čadarainis, Saša – A. Čaka “Spēlē, Spēlmani!”
2010
Bernardo vai Bālais – L. Bernsteina, A. Lorenta, S. Sondheima, Dž. Robina “Vestsaidas stāsts”
Sutka, kučieris- R. Blaumaņa “Ugunī”
Lūkass, Jaunietis, Vājprātīgais – J. Gruša “Mīla, džezs un velns”
2009
Andrejs Andrejevičs Šipučins – “Divi A. Čehova joki” (viencēlienā “Jubileja)
Nelaiķa Nikolaja Popova zirgs – “Divi A. Čehova joki” (viencēlienā “Lācis”)

Lomas TV un kino:
Lauris Lejnieks – seriālā “Svešā seja”
Rūdolfs – LTV1 seriālā “Eņģeļu iela 9. Pelnrušķītes mantojums”