Skatītāji noteikuši Liepājas teātra labākos aktierus un iestudējumu!

Skatītāji noteikuši Liepājas teātra labākos aktierus un iestudējumu!

10 jūnijs, 2016

10. jūnijā, kad ar izrādi “Mūsu pilsētiņa” tika slēgta Liepājas teātra 109. sezona, skatītāji uzzināja Liepājas Kultūras pārvaldes rīkotās aptaujas rezultātus. Aptauja tiek rīkota jau devīto gadu pēc kārtas, lai uzzinātu skatītāju viedokli par teātra sezonu – ikviens tika aicināts nobalsot par labāko iestudējumu un aktieriem. Balsojumā piedalījās gandrīz 600 skatītāji. Rezultātus paziņoja Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Vērā tika ņemts elektroniskais balsojums, balsojums teātrī, kā arī 4 teātra kritiķu viedoklis.
Par labāko aktrisi tika atzīta Inese Kučinska, par labāko aktieri – Egons Dombrovskis, par labāko aktrisi otrā plāna lomā – Anete Berķe, bet par labāko aktieri otrā plāna lomā – Gatis Maliks. Par šīs sezonas veiksmīgāko Liepājas teātra izrādi skatītāji atzina režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudēto cilvēka drāmu “Ziloņcilvēks”.

Otro vietu skatītāju balsojumā ieguva režisores Gaļinas Poliščukas iestudējums “Mūsu pilsētiņa”, bet trešo Viestura Meikšāna izrāde „Portreti. Vilki un avis”.

Savukārt 15. jūnijā savu vērtējumu par sezonu izteiks arī teātra kritiķi un eksperti, paziņojot šīs sezonas „Spēlmaņu nakts” nominācijas. Šogad teātru darbu vērtēja eksperti – Silvija Radzobe, Mārīte Gulbe, Līga Ulberte, Maija Uzula-Petrovska un Atis Rozentāls.