Stavangera (Pulp People) – pēdējo reizi!

Stavangera (Pulp People) – pēdējo reizi!

23 novembris, 2015

Svētdien, 29. novembrī, Liepājas teātrī pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde “Stavangera” (Pulp People), kuru 2012. gadā iestudēja krievu režisors Konstantīns Bogomolovs.

“Stavangera” (Pulp People) ir iestudējums, kurš pēc pirmizrādes izraisīja krasas diskusijas starp skatītājiem, sadalot tos izrādes mīlētājos un nīdējos, kā arī atnesa Liepājas teātrim vērā ņemamus starptautiskos panākumus. Iestudējums 2012./ 2013. gada “Spēlmaņu naktī” saņēma galveno – “Gada izrādes” balvu; “Gada režisora” balvu saņēma arī pats K. Bogomolovs. 2013. gadā iestudējums tika izrādīts festivālā “Zelta maska” Krievijā, savukārt 2014. gadā tika rādīts festivālos Vīnē, Minskā un Toruņā, kur saņēma 2. godalgu.

Pēc izrādes „Stavangera” (Pulp People) noskatīšanās, Vīnes presē un portālos izrādei tika veltītas vairāk nekā 10 recenzijas. „Milzīgi aplausi”, „Izrāde kā heroīns pēc teātra izsalkušajiem”, „Vienīgā skumjā ziņa ir tā, ka iestudējums ir beidzies” – tā ir tikai neliela daļa no vārdiem, kas tika veltīti izrādei.

Lai arī iestudējumā risinātā tēma un situācija ir it kā ikdienišķa un vienkārša, aktieru spēles maniere būtiski atšķīrās no līdzšinējiem teātra iestudējumiem. Kā veidojot iestudējumu, teica pats režisors: „Es nekad no aktieriem neprasu smieklus un asaras. Es gribu, lai viņi uz skatuves ir paši. Es redzu, ja aktieris melo. Vislielākais talants ir uznākt uz skatuves un būt pašam.”

Jauna sieviete Kristīne dodas uz Stavangeru, lai satiktu interneta vidē iepazītu vīrieti Odu. Viņai ir apnicis gan vīrs, gan paralizētais vīra tēvs, par kuru Kristīnei katru dienu jārūpējas. Taču arī Odam ir sava pagātne, no kuras nebūs iespējams izvairīties.

“Viesrežisora Konstantīna Bogomolova izrāde Liepājas teātrī ir kā svaiga gaisa malks. Neskatoties uz to, ka tekstā ir daudz rupjību un atsauču uz seksu un nāvi, izrāde ir neparasti gaiša un viegla. Patiesību sakot, neesmu Latvijas teātrī redzējis izrādi, kurā necenzētā leksika tiktu lietota tik organiski un viegli kā šeit,” pēc izrādes noskatīšanās laikrakstam “Kurzemes Vārds” atzina rakstnieks, filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins.

Izrādi neiesakām skatītājiem, kas jaunāki par 16 gadiem.