Teātrī skatāma Izraēlas ceļojošā izstāde „Bībele miniatūrās”

Teātrī skatāma Izraēlas ceļojošā izstāde „Bībele miniatūrās”

9 marts, 2010

No 12. marta līdz pat 30. aprīlim teātrī skatāma Izraēlas ceļojošā izstāde “Bībele miniatūrās”.

Izstāde ar Izraēlas Ārlietu ministrijas atbalstu ir pabijusi Austrālijā un Jaunzēlandē, kur 3 gadu garumā ir tikusi izstādīta 24 muzejos, galerijās un kultūras centros. Tā, pateicoties Dr. M. Libas ieguldītajam darbam, pašlaik apceļo Eiropu, kur kā pirmais pieturas punkts bija Nīderlande. Ar Izraēlas vēstniecības Latvijā un Lietuvā atbalstu,tagad tā skatāma arī Liepājā.

Izstādē redzamie darbu izmēri ir miniatūri, tomēr to ietekme uz skatītāju ir liela. Mākslinieki, kas dzīvo Bībeles zemē, Jeruzalemē, pie Galilejas jūras, Haifā, Telavivā vai mitinās tuksnesī, izmantojot dažādas krāsas, materiālus un formas, piedāvā savu Mūžīgās grāmatas koncepciju un interpretāciju. Darbos ir atspoguļotas daudzas Vecās Derības tēmas, sākot ar pasaules radīšanu, slavenām kaujām, Ādamu un Ievu, grēku plūdiem un beidzot ar Bībeles laikmeta cilvēkiem, ciltīm un 10 baušļiem.

28 mākslinieki ir apvienojušies, lai atspoguļotu šo neizsmeļamo tēmu dažādos stilos un tehnikās, un ir to paveikuši nododot skatītāja vērtējumam 144 miniatūras.