teātris aicina skatītājus uz diskusiju – „Teātris un skatītājs. Hofmanis. Zelta pods. Pasakas žanrs un tās dramaturģiskais risinājums teātrī”!

teātris aicina skatītājus uz diskusiju – „Teātris un skatītājs. Hofmanis. Zelta pods. Pasakas žanrs un tās dramaturģiskais risinājums teātrī”!

3 decembris, 2015

Liepājas teātrī jau par tradīciju kļuvis reizi divos mēnešos rīkot tikšanos ar skatītājiem diskusijas formātā. Jau notikušas vairākas šādas diskusijas – par izrādēm “Mans Blasters ir izlādējies”, “Indulis un Ārija” u.c.

Pirmdien, 14. decembrī, plkst. 18:00 teātris aicina uz nākamo tikšanos: “Teātris un skatītājs. Hofmanis. Zelta pods. Pasakas žanrs un tās dramaturģiskais risinājums teātrī”. Diskusijā piedalīsies teātra zinātniece Edīte Tišheizere, Liepājas Universitātes lektore Sandra Okuņeva, izrādes “Zelta pods” scenogrāfs un video mākslinieks Māris Kalve, kā arī galvenās lomas atveidotājs – aktieris Rolands Beķeris. Diskusiju vadīs dramaturģe Rasa Bugavičute. Lai piedalītos diskusijā, līdz 12. decembrim PIESAKIES ŠEIT!

Izrādi “Zelta pods” šī gada februārī iestudēja režisors Jans Villems van den Boss – tas ir spilgts formas iestudējums – laicīga pasaka pieaugušajiem, kurš tika nominēts “Spēlmaņu nakts” balvai 7 nominācijās. Izrādes tapšana bija liels izaicinājums gan aktieriem, gan pārējai radošai trupai – režisors strādāja pilnīgi jaunā manierē un veidā, radot apjomīgu un tehniski sarežģītu iestudējumu, turklāt izaicinājumu pilna ir pati arī E.T.A. Hofmaņa pasaka, kurā savijusies realitāte un fantāzijas pasaule.

“Starp daudzajiem izcilajiem romantisma literatūras rakstniekiem E. T. A. Hofmanis ir īpašs, jo iemieso romantisma apjūsmoto universālo personību. Šodien viņu daudzpusīgās radošās darbības dēļ varētu dēvēt par multimākslinieku. Kā citādi lai sauc komponistu, diriģentu, dekoratoru un rakstnieku vienā personā? Domāju, ka mūsdienu lasītāju varētu saistīt gan Hofmaņa personība, gan daudzveidīgie un oriģinālie literārie darbi, kuros nav krasu robežu starp stāstu, noveli un pasaku un kuros savijas reālais un fantastiskais, skaistais un šausminošais, cēlais un vulgārais. Mani nebeidz izbrīnīt Hofmaņa stila kontrastainā struktūra un spēja pārradīt ironiju – fantastikā un centienus aizbēgt no realitātes – pasakā,” Hofmaņa daiļradi raksturo viena no diskusijas dalībniecēm S. Okuņeva.

Kas ir E.T.A. Hofmanis un kāda ir viņa daiļrade? Cik viegli vai sarežģīti uz skatuves ir radīt brīnumainu vidi, turklāt pieaugušajiem? Kāds ir pasakas žanrs un kā to attēlot uz skatuves? Kādi uzdevumi ir aktieriem, strādājot tik spilgtas formas iestudējumā? Par šiem un citiem jautājumiem sarunāsies diskusijas dalībnieki, aicinot aktīvi iesaistīties arī klausītājus.

Tāpat kā visas līdzšinējās diskusijas, arī šo iespējams apmeklēt bez maksas, taču iepriekš no 3. līdz 12. decembrim jāreģistrē sava dalība. Reģistrācijas formu iespējams atrast teātra mājas lapā www.liepajasteatris.lv. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, interesentiem, kuri nebūs piereģistrējušies, diskusiju apmeklēt nebūs iespējams.