Top izrāde “YEN”

Top izrāde “YEN”

6 septembris, 2022

Liepājas teātra galvenā režisora Dmitrija Petrenko vadībā šobrīd notiek darbs pie pirmā jaunās sezonas jauniestudējuma – Annas Džordanas lugas „YEN”, kam režisors devis žanrisko apzīmējumu – alkas. Izrāde tiks rādīta Liepājas teātra mazajā zālē koncertzālē „Lielais dzintars”, tās pirmizrāde paredzēta 1. oktobrī.

Henčam ir 16, viņa brālim Bobijam – 13. Viņi ir pusaudži, kuri dzīvo vieni ar savu suni Talibanu. Talibans ir ieslēgts istabā – bez piemērota ēdiena, bez svaiga gaisa un mīlestības. Gluži tāpat kā abi pusaudži, jo viņu māte vēl grib būt jauna un laimīga attiecībās, tāpēc iegriežas pie bērniem ļoti reti. Bobijs vēl cer, ka mamma kādu dienu izvēlēsies viņus, taču Henča jau ir sapratis, ka brīnumi pasaulē nenotiek. Līdz vienu dienu viņu dzīvē parādās meitene vārdā Dženifera. 

„Izrādē runāsim par pusaudžu problēmām, pusaudžu attiecībām ar atkarīgo māti. Šīs ir ļoti sāpīgas attiecības, izrādes centrā ir viņu pamestība, vientulība. Mēs redzam to, ka māte, kurai ir slima domāšana, nodod šo domāšanu saviem bērniem, savukārt viņa šo domāšanu mantojusi no saviem vecākiem. Izrauties no šāda apļa ir grūti, varbūt pat neiespējami, ja vien nesanāk piedzīvot kādu pozitīvu pieredzi, kas palīdzēs lauzt šo pēctecību. „YEN” ir izrāde par to, kā mēs neapzināti viens otram mācām cīnīties par sevi. Un par to, ka mēs nepamanām, kā šādā cīņā kāds palaiž garām iespēju kļūt par labu cilvēku,” par gaidāmo iestudējumu saka D. Petrenko.

Izrādē piedalās aktieri – Valts Skuja, Kārlis Ērglis, Madara Viļčuka, Laura Jeruma.

Kopā ar režisoru izrādi veido arī mākslinieks -8, gaismu mākslinieks Viesturs Andersons, skaņu celiņu veido Milda Ziemane.

Ņemot vērā lugā aplūkotās tēmas un valodas lietojumu, izrādei noteikts vecuma ierobežojums 16+. Lugu no angļu valodas tulkojis Andris Kuprišs.

Iestudējums finansēts projekta “Liepājas teātra jauniestudējumu ražošana 2022.un 2023.gadā” ietvaros (REACT-EU finansējums projekta numurs 13.1.4.0/22/I/004)
Projekta finansējums novirzīts Liepājas teātra jauniestudējumu ražošanai, veicinot plašāku kultūras pakalpojumu pieejamību, radot pozitīvu ietekmi uz vietējām kopienām, kā arī reģionālās kultūrvides aktivizēšanos un ekonomisko attīstību.
|Projekta ietvaros kopā Liepājas teātrī 2022.un 2023.gadā iestudēti 16 jauniestudējumi un sagatavots vēl vienu jauniestudējums, kura pabeigšana notiks 2024.gadā. Projekts atbalsta daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamību nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijā. Projekta kopējās izmaksas: EUR 549 999.42