Top jauniestudējums “Vēl tuvāk”

Top jauniestudējums “Vēl tuvāk”

16 septembris, 2009

Lai gan Liepājas teātris 103. sezonu atklāja jau 11. septembrī, pirmais šīs sezonas jauniestudējums vēl tikai top. Pašlaik teātrī notiek intensīvi mēģinājumi Patrika Mārbera lugas “Closer” iestudējumam “Vēl tuvāk” Kārļa Krūmiņa režijā.

Kārlis Krūmiņš absolvējis Māras Ķimeles vadīto režijas kursu Latvijas Kultūras akadēmijā. “Vēl tuvāk” ir viņa pirmais iestudējums pēc  akadēmijas beigšanas. Darbojas kā aktieris neatkarīgos projektos, kā arī par Noliņa lomu Māras Ķimeles iestudējumā “Indrāni” Valmieras Drāmas teātrī nominēts Spēlmaņu nakts balvai 2008./2009.gada sezonā kā gada spilgtākā debija.

“Vēl tuvāk” ir stāsts par diviem vīriešiem un divām sievietēm, un viņu attiecību līkločiem. Tas ir stāsts par četriem cilvēkiem, kuri izmisīgi vēlas mīlēt un būt mīlēti.

Režisors jautā: ko mūsdienu cilvēkam nozīmē mīlestība? Sekss? Bauda? Atklātība? Kaisle? Uzticība? Kas vispār ir mīlestība, un kas vispār ir mūsdienu cilvēks? Vai tas ir baudu un vēlmju realizācijas iespēju pārbagātības upuris, vai vienkārši savās vēlmēs un iespējās apmaldījies, vienkārši mīlēt un būt mīlētam gribošs cilvēks?

Patrika Mārbera luga “Closer” iestudēta vairāk nekā 100 pilsētās, vairāk nekā 30 dažādās valodās, ieguvusi kritiķu atzinību un vairākas balvas.

Lomās: Edgars Pujāts, Inese Kučinska, Sigita Jevgļevska un Marģers Eglinskis

Pirmizrāde 9. oktobrī