Top muzikāla izrāde bērniem “Sprīdītis”!

Top muzikāla izrāde bērniem “Sprīdītis”!

27 septembris, 2013

Kā ik gadu, arī šosezon Liepājas teātris ir padomājis, kā iepriecināt mazos skatītājus – Valda Lūriņa režijā top muzikāla izrāde bērniem „Sprīdītis” pēc Annas Brigaderes lugas motīviem. Pirmizrāde paredzēta 11. oktobrī. Izrāde tiek radīta, saglabājot tajā iekodēto latviskumu un ticību labajam – Brigaderes tekstu papildinās Valda Zilvera mūzika un Jāņa Petera dziesmu teksti.

Luga „Sprīdītis” sarakstīta 1903. gadā un ar to tika aizsākts pasaku lugu žanrs latviešu literatūrā, 1985. gadā tika uzņemta spēlfilma, vēlāk radīta arī multfilma – kas vien liecina par to, ka materiāls ir pamudinājis daudzas radošas personības radīt savu interpretāciju par lugu ilgstošā laika periodā.

„Sprīdītī” aplūkotā tēma par Laimes zemi, kas beigās izrādās paša mājas, ir aktuāla arī šobrīd – šīs tēmas aktualitāte izrādi darīs interesantu arī pieaugušajiem, bet bērnus sagaidīs pasaule, kur līdzās reāliem varoņiem – Sīkstulim, princesei Zeltītei, Lienītei, pamātei un citiem – eksistēs arī fantāzijas tēli – Vēja māte, Meža māte, Milzis Lutausis, kā arī pats Nelabais.

Titulloma izrādē uzticēta aktierim Rolandam Beķerim, kurš par topošo iestudējumu saka: „Sākotnēji likās, ka izrādē stāstīsim bērniem, cik labi ir dzīvot Latvijā un ka nekur nav tik labi kā mājās, bet, laikam ejot uz priekšu, sapratu, ka viss ir daudz dziļāk. Mācīsim, kā nebūt vienaldzīgiem, saprast savas kļūdas un nebaidīties tās atzīt. No bērnības man Sprīdītis palicis atmiņa ar lielu drosmi. Es domāju, ka katrs sevī glabā Sprīdīša drosmi, lai īstajā brīdi būtu gatavs uzvarēt savu velnu.”

Pārējās lomās iejutīsies aktieri – Laura Jeruma, Anda Albuže, Inese Jurjāne, Leons Leščinskis, Sigita Jevgļevska, Marģers Eglinskis, Armands Kaušelis, Mārtiņš Kalita, Edgars Ozoliņš, Pēteris Lapiņš, Kaspars Kārkliņš, Ilze Jura un Everita Pjata.

Iestudējuma tapšanā piedalās arī horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Zigrīda Atāle, gaismu mākslinieks Uldis Ligers, video projekcijas veido Andris Vētra.