Top muzikāla izrāde “Esi sveicināta, bohēma!”

Top muzikāla izrāde “Esi sveicināta, bohēma!”

16 oktobris, 2017

Liepājas teātrī pašlaik notiek darbs režisora Valda Lūriņa vadībā. Viņš, iedvesmojoties no Andra Bergmaņa, Andžila Remesa, Ērika Hānberga un Ulda Brieža, veido izrādi “Esi sveicināta, bohēma!”. Par pamatu ņemot A. Bergmaņa memuārus, kā arī grāmatas “Reiz Liepājā” un “Vāgūzis”, top stāsts par laiku un Latviju 20. gadsimta 70. un 80. gados.

Šajā izrādē savīsies daudzi stāsti. Stāsti par to, cik brīvi nebrīvos apstākļos un laikos ir jutušies un elpojuši cilvēki! Par Latvijas brīvās domas paudējiem, bikstītājiem un nemiera gariem. Izrāde ļaus ielūkoties gan Liepājas, gan Rīgas bohēmiskajās vietās – vietās, kur laikmeta caurvējā saspiesties fiziski un garīgi kopā, lai salīdzinātu savas dvēseles temperatūras.
Tie būs stāsti par cilvēkiem. Stāsti par mums pašiem. Stāsti par Latviju.

Izrādē gan delverīgi vieglprātīgos, gan smeldzīgos stāstus par radošās jaunatnes vasaras nometnēm, Imantdienām, Vāgūzī, Kazā un Skapī piedzīvoto izstāstīs un izdzīvos aktieri Ilze Jura, Edgars Ozoliņš, Kaspars Kārkliņš, Edgars Pujāts, Armands Kaušelis, Viktors Ellers, Sandis Pēcis, Pēteris Lapiņš, Agnese Jēkabsone, Karīna Tatarinova, Sigita Jevgļevska, Ilze Trukšāne.

“Vienmēr ir interesanti restaurēt laiku. Tas ir tikpat kā atjaunot antīku mēbeli. Mūs joprojām aizkustina arī Vāgūža un sociālisma laika bohēmiešu radītais. Liepājā – Imants Kalniņš, “Līvi”, Rīgā – Raimonds Pauls, Uldis Stabulnieks, “Menuets” un “Pērkons”. Joprojām mūs ietekmē Jāņa Petera un Imanta Ziedoņa rakstītais. Daudzu, daudzu radītais. Arī par šo runāsim mūsu izrādē. Lai vieniem atgādinātu, bet citiem pastāstītu,” par topošo iestudējumu stāsta Valdis Lūriņš.

Iestudējumam tapt palīdz arī scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Ieva Kundziņa, horeogrāfe Inga Krasovska, gaismu mākslinieks Toms Urstiņš, video mākslinieks Uldis Ligers, vokālā pedagoģe Ieva Dreimane.

Izrādē Normunda Kalniņa un citu mūziķu pavadījumā aktieri izdziedās arī Imanta Kalniņa un citu latviešu komponistu dziesmas, lai radītu atmiņu stāstu tiks izmantotas arī Vāgūža saimnieka – Ulda Brieža fotogrāfijas.

Iestudējums “Esi sveicināta, bohēma!” pirmizrādi piedzīvos 11. novembrī, aizsākot Liepājas teātra Latvijas Valsts simtgades pasākumus.