Top mūzikls „Pūt, vējiņi!”

Top mūzikls „Pūt, vējiņi!”

6 oktobris, 2011

Lai arī darbs pie mūzikla „Pūt, vējiņi!” jau aizsācies agrā pavasarī, aktieriem strādājot ar vokālajiem pedagogiem un apgūstot sarežģīto muzikālo materiālu, pagājušajā nedēļā Liepājā darbu pie iestudējuma sāka režisors Dž.Dž.Džilindžers. Šonedēļ aktieri nodoti Ingas Krasovskas rokās, kas visu nedēļu strādā, veidojot mūziklam horeogrāfiju.

Raiņa darbs „Pūt, vējiņi!” ir ne tikai viena no autora daiļrades, bet arī latviešu literatūras virsotnēm. „Pūt, vējiņi!” ir viena no visvairāk iestudētajām Raiņa lugām – latviešu teātros iestudēta neskaitāmas reizes – gan tieši pārnesot notikumus uz skatuves, gan veidojot modernu un citādu skatījumu uz Raiņa darbu. Šoreiz Raiņa lugu jaunās skaņās pārveidojuši Kārlis Lācis, Jānis Elsbergs un Evita Mamaja, taču, kā akcentē J. Elsbergs „esmu šo lugu pusgada garumā krustu šķērsu izpētījis, esam to izpreparējuši dažādos veidos, taču palikām pie Raiņa shēmas, sižeta un pamatlīnijām. Daļa no teksta ir mana, atsevišķos gadījumos, kur varēja un kur sižets un mūzika ļāva, es ņēmu fragmentus no Raiņa – vai nu burtiski, vai tos viegli pārveidojot. To pašu darīju ar tautasdziesmām – iekļāvu oriģinālās vai nedaudz pārveidotas, tieši tāpēc minam, ka mūzikls tapis pēc Raiņa lugas un latviešu tautasdziesmu motīviem”. J. Elsbergs uzver arī, ka tekstu radīšana mūziklam viņam bijis liels izaicinājums, tāpat kā komponistam Kārlim Lācim, kuram „Pūt, vējiņi!” ir pirmais mūzikls, bet ne pirmais darbs teātrī. K. Lāča mūzika ir ļoti kolorīta – līdzās latviskajiem akcentiem pamanāmi gan Balkānu, gan spāņu motīvi.

Iestudējumā piedalās gandrīz visi Liepājas teātra aktieri. Galvenajās lomās redzēsiet Edgaru Pujātu (Uldis), Everitu Pjatu vai viesmākslinieci Aiju Andrejevu (abas dublēsies Baibas lomā), Kasparu Kārkliņu (Gatiņš), Agnesi Jēkabsoni (Zane), Egonu Dombrovski (Didzis), Inesi Kučinsku (Māte), Signi Ruicēnu, Madaru Melni (abas dublēsies Andas lomā), Andu Albuži (Orta) un Sigitu Jevgļevsku (Ciepa). Pārējie iejutīsies puišu un meitu lomās.

Izrādei scenogrāfiju veido Mārtiņš Vilkārsis, bet kostīmus – Ilze Vītoliņa.

Liepājas teātris nepacietīgākajiem skatītājiem sagatavojis nelielu dāvanu – no 11. oktobra „Pūt, vējiņi!” singlu „Div’ dūjiņas” būs iespējams noklausīties Liepājas teātra mājas lapā.

„Pūt, vējiņi!” pirmizrāde paredzēta 11. novembrī.