Top pēdējais šīs sezonas jauniestudējums “Līnenas skaistumkaraliene”

Top pēdējais šīs sezonas jauniestudējums “Līnenas skaistumkaraliene”

17 maijs, 2022

Liepājas teātrī režisora Dž.Dž.Džilindžera vadībā top Mārtina Makdonas lugas „Līnenas skaistumkaraliene” iestudējums. Izrāde, ko režisors nodēvējis par skumju komēdiju, pirmizrādes piedzīvos 17. un 18. jūnijā – tās būs pēdējās šīs sezonas izrādes, ar kurām arī tiks slēgta Liepājas teātra 115. sezona.

„Līnenas skaistumkaraliene” sarakstīta 1996. gadā un ir īru izcelsmes britu dramaturga Mārtina Makdonas pirmā luga. Šobrīd Makdona ir viens no spožākajiem mūsdienu dramaturgiem, kura lugas saņēmušas neskaitāmas balvas, viņš ir arī scenāriju autors un režisors vairākām kinoakadēmijas balvai „Oskars” nominētajām filmām, piemēram, „Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā” u.c.

Mārtina Makdonas vārds nav svešs arī Liepājas teātra skatītājiem – viņa lugas iestudētas vairākkārt, pēdējā no tām – „Klibais no Inišmānas” – 2015. gadā.

„Līnenas skaistumkaraliene” ir stāsts par mātes un meitas toksiskajām attiecībām. Abas dzīvo nelielā ciematiņā Īrijā – Līnenā, dienas pavadot nebeidzamā rutīnā, dzīvojot pārmetumos vienai pret otru.

„Dažkārt es sapņoju, ka… jebko. Jebko, kas būtu citādi nekā tagad,” – lugā saka Morīna, cerot reiz izrauties no vientulības un mātes manipulatīvās ietekmes. Līdz kādu dienu ciematiņā uzrodas Pato, dodot patiesu cerību uz laimi. Vai šo mīlestību izdosies piepildīt?

Izrādē piedalīsies aktieri – Mārtiņš Kalita, Inese Kučinska, Kaspars Gods un Artūrs Irbe.

Pie iestudējuma kopā ar režisoru strādā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, režisora asistente un horeogrāfe Linda Kalniņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Iestudējums finansēts projekta “Liepājas teātra jauniestudējumu ražošana 2022.un 2023.gadā” ietvaros (REACT-EU finansējums projekta numurs 13.1.4.0/22/I/004)
Projekta finansējums novirzīts Liepājas teātra jauniestudējumu ražošanai, veicinot plašāku kultūras pakalpojumu pieejamību, radot pozitīvu ietekmi uz vietējām kopienām, kā arī reģionālās kultūrvides aktivizēšanos un ekonomisko attīstību.
|Projekta ietvaros kopā Liepājas teātrī 2022.un 2023.gadā iestudēti 16 jauniestudējumi un sagatavots vēl vienu jauniestudējums, kura pabeigšana notiks 2024.gadā. Projekts atbalsta daudzpusīgas profesionālās mākslas pieejamību nacionālas vai reģionālas nozīmes attīstības centros Latvijā. Projekta kopējās izmaksas: EUR 549 999.42