Izrāde, ieturēta traģikomiskā tonalitātē, ir izklaide ar saturu, kas «nāk līdzi uz mājām».

— Līvija Dūmiņa (“Neatkarīgā Rīta Avīze” / “Mīlestības neprāts”)

Top pēdējais šīs sezonas jauniestudējums “Paldies Tev, draudziņ!”!

Liepājas teātris savu 111. sezonu plāno noslēgt smiekliem pilnā gaisotnē. Lai tas notiktu, režisora Dž.Dž.Džilindžera vadībā top pēdējais šīs sezonas jauniestudējums, kas pirmizrādi piedzīvos 2. jūnijā, kad pie skatītājiem nonāks britu dramaturga Dereka Benfīlda komēdija “Paldies Tev, draudziņ!”. Izrāde tapusi pēc lugas “Up and Running”.

Galvenā loma iestudējumā atvēlēta aktierim Egonam Dombrovskim. Viņš iejutīsies TV šova vadītāja Patrika Samnera lomā, kurš pamazām sācis zaudēt savu zvaigznes statusu. Lai atgūtu popularitāti, viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar producentu Regu. Kā jau komēdijā ierasts, it kā ikdienišķo situāciju sarežģīs fakts, ka Regs, kuram ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, Patrika dzīvoklī uz dīvāniņa ieraudzīs neatvairāmi skaistu sievieti, labi zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē. Tad kas ir sieviete uz dīvāniņa? Un kā izkļūt no šīs situācijas, nezaudējot reputāciju Rega acīs?

Izrādē piedalīsies arī aktieri – Viktors Ellers, Gatis Maliks, Anete Berķe, Signe Dancīte un Ilze Jura.

Režisors šoreiz veido arī skatuves iekārtojumu un skaņu celiņu, darbā pie izrādes viņam palīdz asistente un horeogrāfe Linda Kalniņa, kostīmu māksliniece Ramona Lazda un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

Izrādi iespējams noskatīties arī 3., 5. un 6. jūnijā.

Liepājas teātris sezonu beigs 10. jūnijā, kad tiks rādīta izrāde “Precības”. Pēc iestudējuma skatītāji uzzinās arī ikgadējā Liepājas Kultūras pārvaldes balsojuma rezultātus, kad tiks atklāti skatītāju novērtētākie aktieri un 111. sezonas jauniestudējums.

 1. Paldies par zemenēm ar putukrējumu, sezonu noslēdzot! Senos laikos teica, ka latvieši neprot spēlēt komēdiju, esot par smagiem. Nu tas vairs nav aktuāli, visi tie franču, angļu komiķi var iet gulēt…

 2. Vai režisors visu savu apzinīgo dzīvi ir šķērsojis ielu krustojumus pie sarkanās gaismas? Tā spēji un drosmīgi. Baigi būtu gribējies, lai zefīra vietā Gatis Maliks grauztu gurķi. Jo tas, kopš Dievs tam deva krāsu, joprojām ir zaļš. Jebšu sarkani gurķi, protams, būtu sensācija. Tādu šajā izrādē pietrūka, jebšu uz to jau netika pretendēts. Situāciju komēdija. Manuprāt, pietrūka tās otrās.
  Citādi – nevar pietrūkt tā, kā ir par daudz vai pietiek.
  Izsaku pateicību aktieriem! Trīs pāri, kas beigās dabonas! Laimīgās Skroderdienas? Kur nu, šīs lugas materiāls tādus zemnieciskus augstumus nesniedz. Sorry, my author!
  Domāju, ka lielākā izrādes veiksme ir kostīmi un Signes Dancītes Dženija. Visnotaļ. Lai cik pikanti absurda būtu situācija, aktrises klātbūtne tajā attaisnojās ne tikai ar seksapīlu, bet jēgu – ļoti sirsnīgi saprotamu un cilvēcisku. Egons Dombrovskis, protams, pieder pie tiem aktieriem, kuri, kā mēdz teikt, telefona grāmatu nospēlēs, bet – vai šoreiz vajadzēja?
  Pieļauju, no kritiķiem šī izrāde dabūs šārkanus pārmetumus pa visiem reģistriem. Taču, ja cilvēkiem patiks, mēs tikai priecāsimies.

 1. Šim rakstam vēl nav nevienas atsauces.

Lai pievienot komentāru